Za mało „kopert” przy cmentarzu?

Tydzień Trybunalski Poniedziałek, 11 września 201750 7313
Jak nie progi zwalniające na chodniku, to zbyt wysoko wyniesione skrzyżowanie. Mieszkańcy Piotrkowa są bezlitośni i wytykają kolejne wady przebudowanej ulicy Spacerowej. Tym razem chodzi o zbyt małą liczbę „kopert” na parkingach przy cmentarzu.

Zmodernizowaną ulicę Spacerową wraz z przebudowanymi skrzyżowaniami z Rolniczą i Partyzantów nie tak dawno oddano do użytku. Jeszcze zanim zakończyły się prace mieszkańcy tej częścią miasta skarżyli się na progi zwalniające, które zamontowano na… chodniku. Urzędnicy tłumaczyli, że to wszystko dla większego bezpieczeństwa. Kolejna wada, jaką wytknęli piotrkowianie, to zbyt wysoko wyniesione skrzyżowanie Spacerowej z Rolniczą, przez które kierowcy mieli zawadzać podwoziem swoich aut. Usterkę usunięto – skrzyżowanie obniżono.

 

Są kolejne pretensje. Tym razem chodzi o zbyt małą liczbę miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych na trzech parkingach zlokalizowanych przy Spacerowej. Na problem zwrócił nam uwagę radny Piotrkowa Jan Dziemdziora, jego z kolei zaalarmował jeden z mieszkańców. - Zostałem poinformowany przez mieszkańca posiadającego Europejską Kartę Parkingową, że na parkingach po wschodniej stronie ulicy Spacerowej nie zostały uwzględnione żywotne interesy osób niepełnosprawnych – napisał Dziemdziora w interpelacji z 1 września, która trafiła do przewodniczącego Rady Miasta, prezydenta oraz właściwej komórki organizacyjnej Urzędu lub podlegającej magistratowi. - Po udaniu się na miejsce, zobaczyłem sytuację, która daje podstawy do tego, aby w dalszej części mojego wystąpienia używać słów ogólnie uznanych za nieprzyzwoite, jednak postanowiłem zachować formę sarkazmu.

 

Radny, w swoim stylu, jak najbardziej zachowując formę sarkazmu, stwierdza, że „tylko człowiek nie mający kontaktu oka z mózgiem mógł zaakceptować rozwiązanie polegające na tym, że na trzech parkingach, tylko na jednym wyznaczono trzy miejsca dla osób niepełnosprawnych i to na najbardziej oddalonym od przejścia dla pieszych i wejść na cmentarze”.

Radny wnosi jednocześnie o analizę sytuacji, wyciągnięcie stosownych wniosków i podjęcie – jak to określa - racjonalnych decyzji.

 

Co na to magistrat? - Ilość miejsc dla niepełnosprawnych jest proporcjonalna do wszystkich miejsc parkingowych. Jeśli zajdzie taka konieczność, kolejne takie miejsca można domalować. Póki co parking stoi pusty – stwierdza krótko Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie.

 

Teraz może i jest pusto, ale czy tak samo będzie w okolicach 1 listopada? Wątpliwe.


Zainteresował temat?

7

6


Komentarze (50)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)21.09.2017 13:42

Wstawicbzakaz parkowania na jezdni

10


gość ~gość (Gość)16.09.2017 06:46

Wstawicbzakaz parkowania na jezdni

10


gość ~gość (Gość)13.09.2017 00:49

Pan Jarosław Bakowicz może by tam się udał i by zobaczył , że parking jest pełny, a wręcz kilkanaście aut wiecznie i tak stoi zaparkowane na jedym z pasów , wzdłuż parkanu cmentarza.

20


radny Jan Dziemdziora ~radny Jan Dziemdziora (Gość)12.09.2017 07:39

Pozdrawiam "przyjaznych" hejterów i prezentując fragment mojego wystąpienia uprzejmie informuję, że posiadaczom kart parkingowych chodzi o usytuowanie miejsc dla tychże osób. Ponadto "zapodaję", że nie jestem posiadaczem karty parkingowej a temat zasygnalizowałem zgodnie z paragrafem 23 ustawy o samorządzie gminnym - "Tylko człowiek „nie mający kontaktu oka z mózgiem” mógł zaakceptować
rozwiązanie polegające na tym, że na trzech parkingach, tylko na jednym wyznaczono 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych i to na najbardziej oddalonym od przejścia dla pieszych i wejść na cmentarze."

53


gość ~gość (Gość)11.09.2017 12:41

Jakie za mało? Wystarczająco zdecydowanie. Ulica bajka, progi niekoniecznie ale czemu nie - zawsze bezpieczniej. Jedyne czego brakuje to zakaz zatrzymywania się. Parkingi piękne zrobione a i tak cebula parkuje na jezdni...

178


gość ~gość (Gość)12.09.2017 10:49

Przedewszystkim to jest za mało znaków zatrzymywania i postoju wzdłuż ulicy. Droga wąska, parking pusty a auta parkują wzdłuż ulicy.....

20


gość ~gość (Gość)12.09.2017 10:19

Myślę że to nie ilość kopert jest tu najważniejsza tylko bezmozgowie urzędników którzy decydowali o miejscu ich lokalizacji (może tak przy cmentarzu żydowskim) a gdy Pani Majczyna twierdzi że tym decydowali między innymi członkowie komisji bezpieczeństwa jak tak było to ja twierdzę że tojest komisja niebezpieczeństwa!!! A co do wypowiedź Witka to powiem że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i należy pamiętać że nieraz te punkty się zmieniają!

40


gość ~gość (Gość)11.09.2017 23:30

Co fakt to fakt ze powinny byc na pierwszym parkingu a nie ostatnim ale uwazam ze jest ich wystarczajaco. Pewnie Pan Dziedzora ma karte zeby parkowac na kopartach i pewnie pomalowałby całe miasto na niebiesko ale w tym miescie nadal zyja ludzie ktorzy tez maja auta a karty nieposiadają i pewnie jest ich wiecej póki co

82


.##. ~.##. (Gość)11.09.2017 22:04

trzeba wybudować parkingi takie duże by były wystarczające na 1 listopada, jak można tak pojmować rzeczywistość, skąd wziąć tyle terenu i pieniędzy by je wybudować a następnie by stały puste przez cały rok, to się głowie nie mieści że mogą być tak myślący ludzie w naszym mieście

22


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga11.09.2017 17:13

Przejeżdżałem Spacerową dzisiaj o 16.00, miejsca parkingowe w większości są puste a kilka aut zaparkowanych jest na jezdni i utrudnia przejazd . Zakaz Parkowania jest tam konieczny.

154


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat