ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Za ile można kupić OC?

Poniedziałek, 18 grudnia 2017 6137
Jeśli posiadasz lub kiedykolwiek posiadałeś własne auto, zdajesz sobie sprawę z tego, że cena OC może być różna. Za aktualne ubezpieczenie płacisz zapewne drożej niż za poprzednie, które z kolei kosztowało więcej niż wcześniejsze polisy. Ciekawi Cię, za ile można kupić OC? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

 

Dla kogo tanie OC

 

Jedni kierowcy płacą za OC znacznie mniej niż inni. Dlaczego? Z jakiego powodu ktoś ma możliwość kupienia polisy taniej niż inna osoba? Kluczową kwestią są zniżki ubezpieczeniowe, które wypracowuje się poprzez bezszkodową jazdę. Im dłużej masz ubezpieczony samochód i nie powodujesz szkód w ruchu drogowym, tym mniej zapłacisz za OC. Cena polisy spada sukcesywnie aż do momentu, w którym kierowca osiągnie maksymalne zniżki w wysokości 60%.

Na tanie OC mogą liczyć kierowcy, którzy od wielu lat kontynuują ubezpieczenie. Nawet kilkudniowa przerwa może bowiem podwyższać składkę. Żeby uzyskać jak najniższą cenę polisy, należy ponadto znaleźć najtańszą ofertę. Nie bój się zrezygnować z usług obecnego towarzystwa – wypowiedzenie OC nic nie kosztuje i jeśli tylko uda Ci się wyszukać korzystniejszą cenowo polisę w innej firmie, bez wahania z niej skorzystaj.

 

Wyceniając składkę, towarzystwa ubezpieczeniowe zwracają uwagę na miejsce zamieszkania kierowcy. Pod tym względem faworyzują mieszkańców małych miejscowości i wsi. Inne czynniki związane z osobistą sytuacją życiową kierowcy, które kształtują cenę OC, to stan cywilny i liczba dzieci. Mówiąc wprost, fakt pozostawania w związku małżeńskim i posiadania dzieci może wydatnie obniżyć wysokość składki. Atrakcyjnego finansowo ubezpieczenia mogą się spodziewać także właściciele niewielkich, miejskich aut z silnikiem o małej pojemności.

Kto spełnia powyższe wymagania, bez większego problemu znajdzie polisę w cenie ok. 500 zł.

 

Kto płaci najwięcej

Na przeciwległym biegunie znajdują się kierowcy w wieku poniżej 30 lat, którzy zdali prawo jazdy w ciągu ostatnich kilku lat. Bardzo niekorzystnie na wysokość składki wpływa każda wyrządzona szkoda, dlatego kierowcy ze stłuczkami, wypadkami i kolizjami na koncie muszą się przygotować na duże obciążenia dla portfela przy zakupie ubezpieczenia. Dowiedz się więcej, jak przebiega likwidacja szkody z OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl.

 

Z drogim OC skorelowane są bezdzietność i życie w samotności lub w nieformalnym związku. Również kierowcy z wielkich metropolii, jak Warszawa, Wrocław czy Trójmiasto, powinni mieć świadomość, że płacą za obowiązkową polisę więcej niż mieszkańcy mniejszych miejscowości. Dużo za obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności muszą wyłożyć także właściciele sportowych aut oraz przede wszystkim kierowcy, którzy wybierają pierwszą z brzegu ofertę i nie porównują cen przed kupnem polisy. W ich przypadku OC może kosztować nawet 2-3 tys. zł.


Zainteresował temat?

0

2


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat