ZUS ostrzega: uwaga na telefony z prośbą o wniesienie opłaty

ePiotrkowŁódzkie Niedziela, 30 czerwca 20197 3681
Do Inspektoratu ZUS w Zgierzu, na terenie województwa łódzkiego, wpłynęła niepokojąca informacja od emerytki z tego terenu. Kobieta odebrała telefon od osoby podszywającej  się pod pracownicę ZUS. W rozmowie seniorka została poinformowana o konieczności jak najszybszego zgłoszenia się do ZUS z pieniędzmi, w celu wniesienia opłaty.
fot.: pixabay

 

Oszustka mówiła szybko i nie pozwoliła zadać żadnego pytania. Po tym jak skończyła swoją kwestię, nie czekając na pytania emerytki po prostu się rozłączyła. Nie mówiła w jakiej wysokości ma być dokonana opłata, ani z jakiego tytułu. 

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uczula osoby starsze, aby były ostrożne i nieufne w stosunku do osób, które kontaktują się z nimi telefonicznie i próbują zmobilizować je do wyjścia z domu z pieniędzmi. Pracownicy ZUS nie dzwonią do emerytów z taką prośbą. Od wielu lat, w budynkach ZUS nie ma kas, w których można byłoby dokonać jakichkolwiek wpłat. Pracownicy ZUS nie odwiedzają emerytów w domach po to by sprawdzić ich uprawnienia do świadczeń, przekazać wniosek o przeliczenie świadczenia czy w innych podobnych sprawach.

 

Emeryci mogą spodziewać się pracowników ZUS jedynie w takiej sytuacji, gdy sami o taką wizytę zawnioskują, np. w związku z koniecznością przeprowadzenia badania przez lekarza orzecznika w celu ustalenia uprawnień do niektórych świadczeń, kiedy stan zdrowia nie pozwala wnioskującemu na osobiste stawienie się w ZUS na badanie u lekarza.

 

Przy tej okazji warto także przypomnieć, w jakich okolicznościach może złożyć nam wizytę w domu pracownik ZUS. Taka wizyta możliwa jest tylko wówczas gdy:

Przeprowadza się kontrolę zwolnień lekarskich,
Przeprowadza się kontrolę płatnika składek, jeżeli siedziba firmy jest w tym samym miejscu co adres zamieszkania płatnika. Na kontrolę płatnika, inspektorzy umawiają się z wyprzedzeniem.

 

Poza wymienionymi przypadkami, każda inna niespodziewana wizyta pracownika ZUS powinna budzić nasze wątpliwości.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)01.07.2019 10:13

Ważne że ZUS jest uczciwy

10


xcvxcvxc ~xcvxcvxc (Gość)01.07.2019 09:43

ZUS ostrzega przed naciągaczami, no patrz pan.

20


gość ~gość (Gość)30.06.2019 21:00

Ale ściema.W zusie nie majom takich telefonów

10


gosciu ~gosciu (Gość)01.07.2019 06:16

Biegne szybko na pocztę ,zapłacę i będe miał z głowy.Może nie będą do mnie dzwonić i grozic odsetkami i karą.

10


gość ~gość (Gość)30.06.2019 22:52

ZUS to propaganda

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat