ZUS od poniedziałku ponownie otwarty dla klientów

ePiotrkow Czwartek, 30 kwietnia 20204 2011
Od 4 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych przywraca obsługę klientów w swoich placówkach. U pracowników będzie można m.in. uzyskać informacje, jak złożyć wnioski, dokumenty, a także w jaki sposób założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).

W placówkach ZUS nadal pozostaną skrzynki, do których można samodzielnie składać dokumenty, wnioski lub pisma.

 

- Zachęcamy przy okazji wizyty w Zakładzie do zakładania profili na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i korzystania z usług elektronicznych. Konto na portalu PUE ZUS można założyć przez internet bez wychodzenia z domu - za pomocą profilu zaufanego lub bankowości elektronicznej. Można je założyć również korzystając z pomocy pracownika ZUS, na salach obsługi klientów. Na PUE ZUS można samodzielnie pobrać potwierdzenia z danymi zgromadzonymi w ZUS oraz przekazać elektronicznie wnioski o wydanie stosownych zaświadczeń. Za pomocą PUE można także złożyć wnioski o pomoc z tzw. tarczy antykryzysowej - mówi Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

 

 

Ważne bezpieczeństwo

Otwarcie sal obsługi klientów odbędzie się zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Ze względu na bezpieczeństwo pracownicy ZUS proszą, by odwiedzać placówki tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne. Do czasu obowiązywania wytycznych rządowych, odwiedzający powinni posiadać środki ochrony osłaniające nos i usta.

Obsługa w placówkach ZUS będzie realizowana przy zachowaniu zasady odpowiedniego odstępu między klientami oczekującymi na obsługę (minimum 1,5 metra między osobami). Klienci będą wpuszczani pojedynczo, w zależności od dostępności stanowiska, na którym możliwe jest załatwienie danej sprawy.

Przy stanowisku będzie mogła przebywać tylko jedna osoba. Osoby towarzyszące nie będą mogły podejść do stanowiska razem z osobą obsługiwaną, za wyjątkiem osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnością, tłumaczy języka migowego, pełnomocników lub rodzica z dzieckiem.

W poniedziałki placówki będą dostępne od godz. 8.00 do 18.00, w pozostałe dni robocze od godz. 8.00 do 15.00.

 

 

 

 

 

(materiały: ZUS) 

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)30.04.2020 17:37

Czy można przyjść załatwić sprawy z dziećmi bez maseczek skoro w przedszkolach mają nie mieć założonych to chyba wszędzie będą mogły dzieci wchodzić bez maseczek ???? Np 5_6 latki ????

01


gość ~gość (Gość)30.04.2020 15:55

Skoro otwierają przedszkola i żłobki gdzie więcej dzieci , osób to dlaczego zamknięte są urzędy , elektrownia ? Poczta , banki też pracuje czemu urzędy nie pracują ?

20


Pacjent ~Pacjent (Gość)30.04.2020 08:43

A kiedy otworzy się NFZ?

20


gość ~gość (Gość)30.04.2020 08:23

Na początku tej szopki z wirusem wybrałam sobie trumnę. Okazuje się, że to ściema i raczej prędko nie umrę.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat