ZSP nr 2 otwarte na nowych uczniów [GALERIA]

Strefa FM Środa, 26 kwietnia 20175 11793
Za nami Dzień Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim. Hasło, które promuje szkołę, to "Szkoła wielu możliwości". Kadra pedagogiczna i dyrekcja placówki tłumaczą, że równie ważne co wysoki poziom edukacji są możliwości zapewnienia uczniom realizowania swoich pasji.

Ładuję galerię...

 

Impreza przyjęła formę przewodnika miejskiego i konwencję... historyczną. Uczniowie i nauczyciele oprowadzali gimnazjalistów po szkole poprzebierani za królów, królowe, damy, krzyżaków czy halabardników. - W tym roku chcieliśmy nawiązać do 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego - mówili organizatorzy. Oprócz tego, że gimnazjaliści poznają historię naszego miasta, chcieliśmy połączyć to z naszymi pracowniami i możliwościami - mówi Iwona Klugowska, opiekun samorządu szkolnego i nauczycielka w ZSP nr 2. - Uczniowie mogli nauczyć się, jak wyglądała stara kolej wiedeńska, zobaczyć pracownię ceramiczną czy wybijanie monet, a ponadto pokazy akrobatów i wiele różnych atrakcji – tłumaczy.

 

- Proponujemy ponad 15 kół zainteresowań, w tym fotograficzne i teatralne. Od zeszłego roku prowadzimy własny kanał na YouTube, gdzie młodzież prezentuje swoje filmy, nagrania czy relacje – dodaje z kolei Lidia Łopusiewicz, dyrektor ZSP nr 2.

Gimnazjaliści, którzy chcą kontynuować naukę na popularnej "Piomie" , mogą wybierać pomiędzy liceum, szkołą branżową i technikum. W technikum w przyszłym roku uruchomione zostaną specjalne klasy patronackie, ściśle współpracujące z przedsiębiorstwami działającymi na terenie Piotrkowa. W szkole branżowej pojawi się nowy zawód – operator maszyn i urządzeń odlewniczych, zaś w VI Liceum Ogólnokształcącym powstaną klasy o profilu humanistyczno-psychologicznym, filmowo-teatralnym, medyczno-sportowym i dziennikarskim (z możliwością odbycia praktyk w redakcji "Tygodnia Trybunalskiego", portalu ePiotrkow.pl i w radiu Strefa FM). 

 

Więcej na temat Dni Otwartych Drzwi w czwartkowym magazynie "Reporterskim tropem" na antenie Strefy FM o 12:30.

 

zdjęcia: Michał Zielonka

 

 


Zainteresował temat?

8

2


Komentarze (5)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

anastazja ~anastazja (Gość)10.05.2017 14:41

Tylko pierwsze LO żadne , piomy , budowlanki , oxfordy nie dorównają Chrobremu !!!!!!!!!!!

06


RarePepep ~RarePepep (Gość)10.05.2017 12:55

Ja tam się z chęcią otworzę na koleżankę ze zdj nr 7 - druga od lewej, zostaw namiar :)

10


absolwent 71 ~absolwent 71 (Gość)28.04.2017 22:20

ZSP nr 2 nawiązuje do tradycji z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Życzę, aby oprócz wielu ciekawych zajęć, uczniowie uzyskiwali jak najlepsze wyniki w nauce.

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat