ZDiUM pracuje nad nową organizacją targowiska

Strefa FM Poniedziałek, 25 maja 202043 6593
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie pracuje nad nową organizacją miejsc do handlowania przy ul. Targowej. O opinię w tej sprawie chce poprosić także mieszkańców w konsultacjach społecznych.

Osoby, które mieszkają na pobliskim osiedlu skarżą się na uciążliwości związane z funkcjonowaniem targowiska. - Przy podejmowaniu decyzji jak organizacyjnie będzie w późniejszym okresie funkcjonowało targowisko, będziemy się opierać na opinii mieszkańców. Oni widzą te uciążliwości i mówią o nich. Myślimy przede wszystkim o udrożnieniu ciągów komunikacyjnych. To jest dla nas najważniejsze, bo bezpośrednio wiąże się z bezpieczeństwem osób mieszkających w pobliżu ul. Targowej i ulic przyległych. Chcemy w ten sposób poprawić komfort ich życia i codziennego funkcjonowania - mówi Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie, który jednocześnie zaznacza, że nie bierze się pod uwagę likwidacji targowiska przy ul. Targowej.


Zainteresował temat?

2

4


Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)04.06.2020 17:07

Mieszkańcy faktycznie mają tam przesrane nie zazdroszczę im

10


yt ~yt (Gość)25.05.2020 19:58

Przede wszystkim stoiska powinny być zadaszone. Tak jak np. w Tomaszowie. Byłoby można spokojnie handlować i kupować podczas deszczu. A targowisko w tym miejscu powinno być albo w dni robocze na dawnym stadionie - skoro w każdą sobotę i niedzielę i tak odbywa się tam handel - co stoi na przeszkodzie, aby w pozostałe dni też tam handlowano. Tylko musiano by uwzględnić dobry dojazd emzetką. Tak jak obecnie na Sienkiewicza. Dźwiganie zakupów na odległy przystanek nie byłoby dobre.

53


gość ~gość (Gość)28.05.2020 12:46

Przy ul. Dmowskiego( giełda ) jest tyle placu i parking od poniedziałku do soboty stoi pusty. Można tam zrobić halę targową.

40


jdr ~jdr (Gość)25.05.2020 18:42

Przede wszystkim nie robić targowiska na drogach!!!! Drogi powinny być wyłączone z możliwości ustawiania na nich straganów. Skoro od strony zachodniej jest duży, wybetonowany plac, to tam powinno być targowisko, a nie na ulicach. Wystarczyłoby wybudować jakieś wiaty i dopuść targ tylko w tych wiatach, a nie takie dziadostwo jak jest. Targ dzień w dzień. Kiedyś tylko w dni targowe. To co jest już od wielu lat to woła o pomstę do nieba. Jeden ogólny syf. Współczuję ludziom, którzy tam mieszkają.

244


taczki ~taczki (Gość)26.05.2020 16:14

komentarz taczka - czekamy

30


taczka ~taczka (Gość)26.05.2020 16:08

Ale nagle zaczeli się przejmować uciążliwościami przy ulicy targowej. Wszystko jest już dogadane- Towarzysz sekretarz, przedsiębiorca z biedronki, chojniak i wieczny szef rady marian. mówią na mieście że nieźle będzie rozliczona ta przyszła inwestycja od pana z biedronki. gdzie radni i służby odpowiednie wyższego szczebla. przy okazji biblioteka, oczyszczalnia, deweloperzy, osir, ciepłownia i wiele innych tematów.

20


gość ~gość (Gość)25.05.2020 20:47

A ZDiUM na pisma to odpisuje. Bo w "naszej" sprawie w lipcu minie rok jak odpisują. Żenada

30


gość ~gość (Gość)25.05.2020 23:08

Hala była od zawsze w tym samym miejscu i moim zdaniem powinna zostać tam gdzie jest. Ze też teraz wszystko tym ludziom przeszkadza...

56


kolejarz ~kolejarz (Gość)25.05.2020 18:48

Całkowicie zakazać handlu w tym miejscu to średniowiecze. Wygrodzić teren wzdłuż drogi Czarnej za garażami na terenie byłej lokomotywowni

96


eda123 ~eda123 (Gość)26.05.2020 07:38

Się pytam co było pierwsze- hala targowa czy bloki ??
Komuś pomyliły się kolejności inwestycji i skoro wydało się więcej niż się miało na mediatekę to teraz trzeba dusić kogo się da żeby związać koniec z końcem

27


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat