Z udziałem Terytorialsów startuje kwalifikacja wojskowa 2020

ePiotrkowŁódzkie Poniedziałek, 03 lutego 20207 2283
Od początku lutego na terenie całego kraju rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa. Przy komisjach wojskowych w województwie łódzkim obecni będą żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy opowiedzą o służbie w WOT i przedstawią jakie profity i możliwości czekają na tych, którzy zdecydują się zasilić szeregi łódzkich Terytorialsów.

W ubiegłym roku rekrutacja prowadzona przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej podczas kwalifikacji wojskowych przyniosła aż 7000 wniosków o powołanie do służby w WOT.

 

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa rozpoczyna się 3 lutego i potrwa do końca kwietnia. Stawiennictwo jest obowiązkowe i obejmuje wszystkich 19 – latków z rocznika 2001. Na komisję kwalifikacyjną otrzymają wezwanie także osoby urodzone w latach 1996 – 2000, które do tej pory nie miały określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

 

W tym roku, podobnie jak rok i dwa lata temu przy powiatowych komisjach obecni będą rekruterzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej - Terytorialsami, którzy będą udzielać wyczerpujących odpowiedzi na pytania dotyczące rekrutacji i służby w WOT.

 

Kwalifikacja wojskowa to dobry moment dla młodych ludzi, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów dotyczących swojej przyszłości zawodowej. Służba w WOT umożliwia pogodzenie dotychczasowych obowiązków – nauki czy pracy, ze służbą ojczyźnie i lokalnej społeczności. Wnioski o powołanie do służby można będzie składać w czasie kwalifikacji, ale można to także zrobić praktycznie przez cały rok w Wojskowych Komendach Uzupełnień w Łodzi, Skierniewicach, Tomaszowie Mazowieckim i Sieradzu lub poprzez platformę e- PUAP.

 

Wojska Obrony Terytorialnej funkcjonują od początku 2017 roku jako odrębny rodzaj sił zbrojnych. W naszych szeregach służy już blisko 25000 żołnierzy a docelowa liczebność formacji to 53 tysiące w siedemnastu brygadach OT w całym kraju.

W łódzkiej Brygadzie służy już prawie 1100 żołnierzy.

 

Głównym zadaniem WOT jest przeciwdziałanie skutkom kryzysów i klęsk żywiołowych, uzupełnianie i wspieranie służb ratowniczych, a w razie wojny współdziałanie z wojskami operacyjnymi.

Za Sekcją Komunikacji Społecznej 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej

 


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

szkoda ludzi ~szkoda ludzi (Gość)04.02.2020 10:01

Nie zrozumcie tego źle ale ci wszyscy młodzi ludzie to będzie "mięso armatnie" w obcym konflikcie pod pretekstem walki o ojczyznę...

21


nbv ~nbv (Gość)03.02.2020 11:15

okres 6 miesięcy powinien być obowiązkowym okresem przeszkolenia ,to co zrobiło po to działanie na szkodę kraju ,obecnej młodzieży bardzo przydało by sie skoszarowanie i przeszkolenie wojskowe

104


hahaha! ~hahaha! (Gość)03.02.2020 11:45

"Terytorialsi" - nie wiadomo, śmiać się czy płakać.

55


obs. ~obs. (Gość)03.02.2020 11:15

Jakże to jest? Mamy dwie armie? Kiedyś za pysk się brało do armii jednej. Dzisiaj. Masz wybór. Jak to się skończy? Kto to wie????

24


gość ~gość (Gość)03.02.2020 09:38

Schudne tam?

110


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat