Z regionu piotrkowskiego po Oskara?

ePiotrkowŁódzkie Wtorek, 22 stycznia 20194 5829
„Zimna wojna”, do której część zdjęć nakręcono na przełomie zimy i wiosny 2017 roku w pałacu w Białaczowie, nieopodal Opoczna, zdobyła trzy nominacje do Oskara. Czarno-biała historia trudnej miłości Zuli i Wiktora wyreżyserowana przez Pawła Pawlikowskiego 24 lutego powalczy o statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsze zdjęcia i najlepszy reżyser.

Ładuję galerię...

Mieszkańcy Białaczowa położonego obecnie w powiecie opoczyńskim, a swego czasu w województwie piotrkowskim, i nie tylko oni pewnie się cieszą, że obraz Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna” znalazł się dziś (22 stycznia) na liście nominowanych do najsłynniejszych nagród filmowych na świecie – do Oskarów. Przypominamy, że część zdjęć do opowiedzianej w czarno-białej konwencji  historii trudnej miłości Zuli i Wiktora powstała na przełomie zimy i wiosny 2017 roku w plenerach położonego 45 km od Piotrkowa pałacu w Białaczowie.  Na czas zdjęć w naszym regionie ekipa filmowa zamieszkiwała w hotelu na Podklasztorzu w Sulejowie.

 

"Zimna wojna” 24 lutego powalczy o statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsze zdjęcia i najlepszy reżyser.

 

O filmie „Zimna wojna” mówiliśmy między innymi w audycji „Piotrków i okolice na filmowo”, która na antenie radia Strefa FM była wyemitowana 26 czerwca 2018 roku.

 

 

Tekst i foto: Agawa


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)23.01.2019 11:32

Bawią mnie tego typu artykuły. Pewnie taki sam ukazałby się nawet wtedy, gdyby ekipa przejeżdżała przez powiat zatrzymując się na skorzystanie z WC. Eh, te kompleksy prowincji.

51


EP97300 ~EP97300 (Gość)23.01.2019 08:10

"„Zimna wojna” do której część zdjęć nakręcono na przełomie zimy i wiosny 2017 roku w pałacu w Białaczowie nieopodal Opoczna zdobyła trzy nominacje do Oskara."
Zagadka: ile przecinków brakuje w tym zdaniu?

60


rb ~rb (Gość)23.01.2019 08:05

Białaczów to region opoczynski, a nie piotrkowski, nie wprowadzajcie ludzi w blad

61


gość ~gość (Gość)22.01.2019 16:54

Jest jest jest :)

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat