Z mistrzem świata spacerowali po Wierzejach

ePiotrkow Sobota, 01 września 20185 5140
Grupa piotrkowian spotkała się w piątkowe popołudnie na kąpielisku Słoneczku, by pospacerować z kijkami po osiedlu Wierzeje.

Ładuję galerię...

Spacer po Wierzejach zorganizował Urząd Miasta razem z OSiR-em. Na początku była rozgrzewka, którą poprowadził mistrz świata w nordic walking Jakub Deląg. Kuba wyjaśnił wszystkim, na czym polega ten sport, jak prawidłowo trzymać kije i jak nie zrobić sobie krzywdy, bo wbrew pozorom nawet podczas nordic walking można złapać kontuzję. Co ciekawe podczas marszu z kijkami angażujemy – jak mówił mistrz – 90% wszystkich naszych mięśni.

 

Po rozgrzewce wszyscy ruszyli w trasę. Zaplanowano jeden przystanek - przy przebudowanej właśnie pętli autobusowej u zbiegu ulic Jeziornej i Wierzeje. Właśnie tam Kacper Czapczyk z Centrum Informacji Turystycznej opowiedział uczestnikom spaceru o legendach związanych z osiedlem Wierzeje i jeziorem Bugaj. Przy pętli do spacerowiczów dołączył prezydent Krzysztof Chojniak. Wszyscy ruszyli następnie ulicami: Piwną, Palmową, Sasanek oraz Zawiłą. Rajd zakończył się przy boisku przy ul. Zawiłej.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kutwa ~kutwa (Gość)02.09.2018 22:02

mistrz pokazał pewnie damulką jak prawidło się chodzi a nie idzie jak tank

20


żenua ~żenua (Gość)01.09.2018 21:56

ha ha ha ha ha!!!!

00


gość ~gość (Gość)01.09.2018 21:36

Spacer wokół sadzawki

20


gość ~gość (Gość)01.09.2018 15:41

Super inicjatywa. Mam nadzieję, że jest nie raz taka akcja będzie, niezależnie od tego, kto będzie prezydentem. Ludzie ogarnijcie się, to sport, nie kampania

01


gość ~gość (Gość)01.09.2018 10:21

Kampania w pełni. Krzysiu nie da nawet pospacerować w spokoju :(

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat