Z bagnetem zaatakował dwóch braci

PolicjaBełchatów Wtorek, 30 marca 20218 8657
Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mieszkańcowi powiatu bełchatowskiego, który usłyszał m.in. zarzuty usiłowania rozboju. Agresor napadł na dwóch braci pracujących w lesie przy wycince drzew. Groził im i chciał wymusić by oddali mu pieniądze.
fot.: KPP Bełchatów

W tym przypadku to oficer dyżurny łaskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące nieznanego mężczyzny, który napadł na dwóch braci pracujących w lesie. Przestępstwo miało miejsce w kompleksie leśnym pomiędzy miejscowościami Dubie i Chrząstawa, na pograniczu powiatów bełchatowskiego i łaskiego. Napastnik wymachując bagnetem próbował wymusić od zgłaszającego pieniądze. Groził również mężczyznom pozbawieniem życia. Przebił też oponę ciągnika, którym pokrzywdzeni przyjechali do lasu.

 

Sprawca ostatecznie uciekł, a niedługo później na miejsce zdarzenia dotarły policyjne patrole łaskiej i bełchatowskiej policji. W rozmowie z pokrzywdzonymi mundurowi ustalili wygląd sprawcy. Agresor namierzony został przez łaskich policjantów zaraz po zdarzeniu, kiedy niczego się nie spodziewając wyszedł z pobliskiego sklepu. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli bagnet, który podejrzewany miał przy sobie. 29-latek został przewieziony do bełchatowskiej jednostki. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był pijany. Miał on pond półtora promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty usiłowania rozboju i gróźb karalnych.

 

Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Rozbój przy użyciu niebezpiecznego narzędzia to przestępstwo zagrożone karą do 15 lat pozbawienia wolności. Groźby karalne to czyn zagrożony karą do 2 lat więzienia.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

scyzoryk ~scyzoryk (Gość)30.03.2021 22:32

Zaatakował razem z bagnetem. Ciekaw jestem, czy jakby nie miał przy sobie bagnetu, też byłby tak odważny wobec dwóch braci?

10


Wedkarz ~Wedkarz (Gość)30.03.2021 14:43

Bierze już leszcz na zalewie?

10


Predator ~Predator (Gość)30.03.2021 15:25

Widać że niespełniony kumandos he he he

40


SpaceX ~SpaceX (Gość)30.03.2021 09:34

Rambo z okolic Bełchatowa?

80


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)30.03.2021 10:32

I co teraz? Czy będzie jakiś zakaz?

11


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)30.03.2021 10:04

Ja codziennie wyciągam bagnet i sprawdzam olej w polonezie

53


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat