Z akordeonem przez życie - film o Janie Łaskim

Region Piątek, 16 października 20205 5478
Powstał film o twórczości Jana Łaskiego - akordeonisty, kompozytora, kierownika Kapeli Ludowej TKACZE z Moszczenicy. Pierwszą częśćprodukcji można zobaczyć w serwisie You Tube.
kadr z filmu

Projekt powstał dzięki programowi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. "Kultura w sieci" przy współpracy i pomocy Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim Nagrań dokonano w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu im. Jana Justyny w Moszczenicy, auli im. Św. Jana Pawła II oraz miejscach związanych z dawnym życiem artystycznym Jana Łaskiego.

 

Projekt wsparło również Starostwo Powiatowe w Piotrkowie. - Twórczość Jana Łaskiego to żywa promocja kultury ludowej na Ziemi Piotrkowskiej.” Panu Janowi życzymy samych sukcesów i rozwijania pasji, dzięki której o kulturze Ziemi Piotrkowskiej może dowiedzieć się cała Polska - podkreśla starosta Piotr Wojtysiak.

- Cieszymy się, że tacy muzycy jak Jan Łaski tworzą od lat w naszej gminie. Oprócz tego pan Jan z pasją i oddaniem przekazuje młodszym muzykom miłość do kultury ludowej - dodaje wójt Marceli Piekarek.


Projekt „Z akordeonem przez życie - autorska twórczość i kompozycje Jana Łaskiego” został doceniony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Jan Łaski - wychowanek Jana Justyny (patrona Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy), ceniony akordeonista, kompozytor, od 2002 roku kierownik kapeli Tkacze. Skomponował i opracował wiele utworów m.in. 20 melodii ludowych, głównie polek i oberków dla poszczególnych miejscowości z gminy Moszczenica.

 

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Paweł???? ~Paweł???? (Gość)17.10.2020 23:41

Z miłą chęcią wziąłbym pare lekcji na Akoredon od takiego wirtuoza.Ahhhh ????. A MOZE JAKOS TO DOTRZE DO PANA JANA i sie spotkamy podam swoj numer ???? 662 153 690 ????

10


ass ~ass (Gość)27.10.2020 22:56

Jako bardzo młody człowiek uczyłem się grać na akordeonie, a dzisiaj bardzo żałuję, że to później zaniedbałem i nie kształciłem się w kierunku muzycznym. Wielki szacunek dla Pana Jana!

10


uznanie ~uznanie (Gość)21.10.2020 17:28

Dzięki takim ludziom jak pan Jan Łaski i inni pasjonaci Moszczenica muzyką słynie.

20


Kg ~Kg (Gość)18.10.2020 16:58

Bardzo fajny człowiek. Szkoda tylko, że zawsze tylko nagradzany dyplomami albo filmem na youtube, a nie finansowo. Z tego co pamiętam, to musiał prosić ludzi, o akordeon dla zespołu... Smutne, ale prawdziwe

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat