Z Piotrkowa na Monte Cassino

Strefa FM Czwartek, 10 maja 20182 4195
Taką trasę pokona pięciu rowerzystów, wśród których są mieszkańcy Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego. Celem wyprawy jest upamiętnienie Polaków, którzy zdobyli wzgórze pod wodzą gen. Andersa, ale nie tylko. Rowerzyści wspomogą także fundację Nu-Med, działającą przy Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim.
fot. Milena Nowakowska

Chcemy uczcić wszystkich walczących i przez to przypomnieć o historycznym znaczeniu tego miejsca. Dodatkowym bodźcem jest cel charytatywny, bo za każdy przejechany przez nas kilometr jedna z firm zapłaciła złotówkę na rzecz osób chorych na nowotwory. Jeżeli nie uda nam się dojechać to te pieniądze będziemy musieli oddać i przy okazji najeść się wstydu. Bez względu na pogodę musimy więc brnąć do przodu - podkreślił Jacek Stępnicki, jeden z uczestników. Dzięki temu na konto fundacji trafiło już 5 tysięcy zł.
Jednym z przystanków na drodze rowerzystów jest Rozprza. Antoni Maszewski, mieszkaniec tej miejscowości, walczył pod Monte Cassino. - Pamiętamy o nim i jedziemy także dla niego - podkreślił Stępnicki.
- Biorę udział w wyprawie ze względów turystycznych, bo to doskonała okazja, by poznać inne kraje, ich architekturę, kulturę i kuchnię. To także sposób na odreagowanie wszystkich stresów, które spotykają mnie na co dzień. Najważniejsze jest jednak to, że jedziemy z myślą, że możemy pomóc potrzebującym - dodał inny rowerzysta, Wojciech Muzal.

 

Do ważnego dla Polaków miejsca rowerzyści chcą dotrzeć 18 maja, by wziąć udział w oficjalnych uroczystościach związanych z kolejną rocznicą zdobycia góry i klasztoru przez żołnierzy II Korpusu gen. Andersa. Dziennie planują pokonanie sztafetowo około 200 km. Tego samego dnia z Łodzi na Monte Cassino wyruszyła wyprawa biegaczy.


Zainteresował temat?

11

4


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zxczxcxz ~zxczxcxz (Gość)11.05.2018 13:33

Niech noga podaje, powodzenia!

12


gość ~gość (Gość)10.05.2018 22:48

Brawo jesteście super :-) :-) trzymajcie sie

23


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat