Z Koła do Piotrkowa autostopem?

Tydzień TrybunalskiRegion Niedziela, 07 kwietnia 201941 7374
Od 1 kwietnia busy, które kursowały na trasie Piotrków – Koło zostały zlikwidowane. Powód to nierentowność linii. Mieszkańcy tej miejscowości zastanawiają się czy zostali odcięci od świata na dobre.
fot.pixabay.com

Przewoźnik, który kursował na trasie Piotrków - Koło wraz z końcem marca przestał świadczyć usługi. Jest to duży problem przede wszystkim dla mieszkańców Koła, którzy - jeśli nie mają swoich samochodów - nie mogą dostać się do miasta. - Chyba pozostaje nam teraz tylko machanie ręką. Czy ktoś pomyślał o osobach starszych, które w tej sytuacji nie mają jak dostać się nawet do lekarza? A co z dziećmi, które dojeżdżały do szkół np. do Piotrkowa? Nie wspomnę już o osobach, które chcą dojechać nad zalew. Przecież nie każdy posiada samochód, co więc zrobić w sytuacji, kiedy nie ma już nawet jednego busa? Chyba pozostaje rower, ale 5,5 km przez las to nie dla wszystkich najlepsze rozwiązanie – powiedzieli nam mieszkańcy Koła.

 

W imieniu mieszkańców interweniowała Aleksandra Szkodzińska-Zajączkowska, nowy sołtys Koła. Postanowiła poruszyć ten temat podczas sesji Rady Powiatu. Sprawą zajął się sekretarz powiatu Ireneusz Czerwiński. - Jest to bardzo złożony problem – mówi. - Powiat piotrkowski 3 lata temu przygotował już projekt i plan transportowy obejmujący wszystkie gminy. Wszystko po to, aby nie było żadnych „białych plam” dojazdowych. Niestety ustawa sejmowa nie weszła jeszcze w życie, przez co projekty nie mogą zostać zrealizowane. Mogę jednak uspokoić mieszkańców Koła, kursy do Piotrkowa powrócą, jednak trzeba będzie chwilę poczekać. Nowy przewoźnik musi odnowić niezbędne dokumenty.

 

Nowy przewoźnik ma kursować na trasie Piotrków – Koło - Sulejów i Sulejów – Koło - Piotrków najprawdopodobniej od poniedziałku.


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (41)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.04.2019 07:42

Jeździł PKS wszyscy zaczęli jeździć busem bo był o 50 gr tańszy,zlikwidowali busy bardzo dobrze teraz na pieszo zapier....

20


gość ~gość (Gość)13.04.2019 07:42

Jeździł PKS wszyscy zaczęli jeździć busem bo był o 50 gr tańszy,zlikwidowali busy bardzo dobrze teraz na pieszo zapier....

20


gość ~gość (Gość)11.04.2019 08:29

Zgadzam się z tym ze to wstyd. Mógłby jeździć bus również przez Barkowice Mokre i Barkowice. Tyle ludzi chce się dostać nad zalew, tylu ludzi chciałoby pojechać do miasta a czasem nie ma takiej możliwości. Zamiast rozwijać się to ta Polska robi się jakimś ciemnogrodem

10


Dino ~Dino (Gość)10.04.2019 08:54

Ludzie, to nie czasy komuny, kiedy busy były państwowe.
Nie ma tego transportu, bo jest nieopłacalny. To, że przejmie go gmina lub miasto nie sprawi, że stanie się opłacalny... Wy wszyscy za niego zapłacicie, również Ci, którzy z niego nie będą korzystać.
Takie są niestety czasy...

20


gość ~gość (Gość)07.04.2019 22:59

Przecież Piotrków już jest zaorany. Najważniejsza jest Mediateka. Busy nierentowne, PKS-u nie ma, Rower Miejski dopiero od września.

172


gość ~gość (Gość)08.04.2019 11:59

Ktoś wie kiedy naprawdę wejdą te busy do koła?

15


mikelo ~mikelo (Gość)07.04.2019 19:07

przecież każdy na wsi ma auto ,to teraz żaden luksus

310


Dojezdna ~Dojezdna (Gość)08.04.2019 17:36

To po co jeszcze rondo robili w Kole i nową drogę Piotrków -Koło ? Droga Lubiaszów -Koło jest faktycznie jak poligon wojskowy.Najlepiej otoczyć drutem kolczastym Piotrków do granicy 3 km,zlikwidować dworzec PKS czyli wyjazd z Piotrkowa,nie dowozić z Koła, zamknąć wszystkich w Mediatece i aby nie dostali zawału z wrażenia, to zlikwidować szpitale lub zostawić ten na Rakowskiej. Miasto samo wyginie z mapy.
Została droga ewakuacyjne. ..lotnisko. XXI wiek?

60


wstyd ~wstyd (Gość)07.04.2019 19:53

Barkowice też, a Barkowice Mokre są od niepamiętnych czasów odcięte od świata! Starsi ludzie chcący dostać się choćby do Przygłowa, przez który już komunikacja zbiorowa przejeżdża, muszą jechać rowerem, zima, nie zima lub piechota 7 km! Wstyd w XXI wieku!!!!!!

151


gość ~gość (Gość)08.04.2019 15:19

EP97300 Likwidują busy bo się nie opłaca i to nie tylko linii koło-piotrkow jestem w stanie to zrozumieć, nikt nie będzie dokładal ze swojej kieszeni do interesu. Od tego są władze i naglosniony problem żeby go rozwiązać a nie pisać brednie. Młodzież da sobie radę, gorzej z osobami starszymi. Ale ciebie mieszczuchu obchodzi pewnie wylacznie latanie po focusach.

13


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat