Z Japonii do Krakowa po medale

Kraj Czwartek, 18 kwietnia 20192
11 medali zdobyli reprezentanci Piotrkowskiego Klubu Oyama Karate WASHI podczas XXIV Mistrzostw Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kumite, które odbyły się w Krakowie. Piotrkowianie rywalizowali w konkurencji knockdown (czyli walce bez ochraniaczy). Pojechali tam kilkanaście dni po powrocie z Japonii, w której walczyli o medale podczas Mistrzostw Świata.

Trzy tygodnie przed imprezą w Krakowie, która odbyła się 13-14 kwietnia, nasi zawodnicy wzięli udział w Mistrzostwach Świata w Japonii, nie zdążyli zaleczyć ran, a już kilkanaście dni po starcie w Fukuoce stanęli na najwyższych stopniach podium Mistrzostw Polski.

Huber Nowak – 3. miejsce

Podczas tej imprezy Dariusz Szulc (4. dan), prezes piotrkowskiego klubu odebrał z rąk prezesa Zarządu OYAMA Polskiej Federacji Karate, Hanshi Jana Dyducha (8. dan) trofeum za wybitne osiągnięcia Klubu „Washi na arenie ogólnopolskiej jak i światowej, nasz klub zajął trzecie miejsce w rankingu najlepszych polskich klubów. Statuetkę odebrał również sensei Jakub Kowalik (2. dan), który zajął miejsce pierwsze w rankingu Najlepszych Sportowców Oyama Karate w roku 2018.