XVIII edycja Szlachetnej Paczki. W sobotę otworzyli bazę rodzin

ePiotrkow Poniedziałek, 19 listopada 20181 2762
Kolejna edycja Szlachetnej Paczki ruszyła. W sobotę 17 listopada otwarta została internetowa baza rodzin, tam możemy wybierać osoby, którym chcemy pomóc. To już osiemnasta odsłona tej akcji.

Darczyńcą może zostać każdy. Wystarczy wejść na www.szlachetnapaczka.pl i wskazać rodzinę, dla której przygotujemy paczkę. Baza wciąż jest otwarta i na bieżąco uzupełniana przez wolontariuszy, którzy dodają opisy kolejnych rodzin. Przez cały czas można w niej przeczytać poruszające historie, poznać najpilniejsze potrzeby ludzi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, wybrać rodziny, dla których przygotujemy indywidualnie dopasowaną pomoc.

 

Finał XVIII edycji projektu za niespełna trzy tygodnie. Na pomoc wciąż czeka ponad 5 tysięcy rodzin. 8 - 9 grudnia paczki z pomocą trafią za sprawą wolontariuszy do tysięcy rodzin w całej Polsce.

 

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w naszym kraju. Jest jedynym na świecie systemem pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Istnieje od 2001 roku. Przez 18 lat w jej działania włączyło się blisko 4 mln osób, a łączna wartość pomocy materialnej, przekazanej ponad 150 tys. rodzin w potrzebie, przekroczyła ćwierć miliarda złotych. W tym roku wolontariusze odwiedzili już ponad 19 tysięcy rodzin. Organizatorzy szacują, że liczba rodzin włączonych do projektu wyniesie ok. 20 tys.

 

Jeśli Wy też chcecie pomóc, wejdźcie na stronę internetową akcji lub na profil FB Szlachetna Paczka Piotrków Trybunalski i okolice.

 

 

 

(materiały: szlachetnapaczka.pl) 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)19.11.2018 12:27

Przyjedzie Ks. Stryczek?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat