X Pieszy Rajd na Góry Borowskie

ePiotrkowRegion Wtorek, 24 września 20195 3256
Przedstawiciele Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego, działającego przy Szkole Podstawowej im. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej, m.in. opiekunowie: Maria Bartłomiejczyk, Aleksandra Kowalczyk, Agnieszka Warzyńska ( nauczycieli) oraz Beata Wieczorek (sekretarz szkoły i radna gminy) 21 września zorganizowali X Pieszy Rajd na Góry Borowskie, w którym wzięli udział uczniowie z kilku szkół.

Ładuję galerię...

Był to szczególny rajd bo łączył ze sobą ważne wydarzenia: po pierwsze był to jubileuszowy rajd – już dziesiąty, a po drugie odbył się w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pomimo pochmurnej aury w rajdzie wzięło udział 100 uczniów szkół z terenu gminy: Szkoły Podstawowej w Bogdanowie, Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie, Szkoły Podstawowej w Parzniewicach. Po szczęśliwym dotarciu do celu, pokonaniu 10 km na uczestników czekał poczęstunek oraz konkurs wiedzy o bohaterach walk na Górach Borowskich, który przygotowała pani Lucyna Lasek – nauczyciel historii w Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej. W skład jury weszły: pani Lucyna Lasek, pani Edyta Michalak (nauczyciel historii SP Krzyżanów) i Ewa Motylska( nauczyciel SP Krzyżanów). Do konkursu przystąpiło siedmiu chętnych uczniów. I miejsce zajął Szymczyk Bartłomiej– uczeń SP Krzyżanów, II miejsce – Cieślak Bartosz - uczeń SP Krzyżanów, a III miejsce Patrycja Cejnóg - uczennica SP Bogdanów. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a pozostali nagrody pocieszenia. Na koniec rajdu pani Maria Bartłomiejczyk – nauczyciel geografii w SP w Woli Krzysztoporskiej ogłosiła konkurs fotograficzny dla uczestników rajdu, który powiązany był z jubileuszowym rajdem oraz okrągłą rocznicą wybuchu II wojny Światowej –„Pamięć dla przyszłości – Miejsce Bitwy o Góry Borowskie”. Prace można będzie składać w sekretariacie szkoły do 30 października 2019 roku.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Z Woli ~Z Woli (Gość)25.09.2019 16:43

Coś mizernie w tym roku, jak dyrektorem był Ziemba i organizował to się działo.

32


piechur ~piechur (Gość)24.09.2019 20:57

Fajna sprawa, a w piotrkowskim PTTK dalej będą twierdzić, że rajdów nie opłaca się organizować, bo nikt nie chce chodzić. Wielkie brawa dla dzieciaków i opiekunek.

70


gość ~gość (Gość)24.09.2019 14:51

Fajna sprawa,dla dorosłych też mogłoby być

80


henio ~henio (Gość)24.09.2019 12:47

Moja córka była, a jest ze szkoły w Woli -więc ze szkoły dzieci też były-pozdrawiam i organizujcie takich imprez więcej- dzięki wielkie.

60


KK ~KK (Gość)24.09.2019 12:44

Można dzieci i młodzież ruszyć z domu, można brawo uczestnicy

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat