Wzrost bezrobocia w Piotrkowie i powiecie

Strefa FM Wtorek, 23 lutego 202133
O ponad 500 bezrobotnych więcej w styczniu 2021 roku zarejestrował Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego.
fot. archiwum epiotrkow.pl fot. archiwum epiotrkow.pl

Eksperci tłumaczą, że wzrost bezrobocia w styczniu jest zjawiskiem stałym polskiego rynku pracy. Pojawiają się także głosy, że to pierwsze negatywne skutki epidemii koronawirusa i zamrożenia niektórych branż. O sytuacji w Piotrkowie i powiecie rozmawialiśmy z Dorotą Cudzich, dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.

 

- Na koniec stycznia 2020 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piotrkowie zarejestrowano 3545 osób bezrobotnych, natomiast na koniec stycznia 2021 zarejestrowaliśmy 4081 osób w statusie bezrobotnego, więc mamy wzrost o ponad 500 osób - mówi dyrektor piotrkowskiego PUP Dorota Cudzich.

To z kolei przekłada się na około 15% wzrost bezrobocia porównując styczeń 2021 do ubiegłorocznego.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_wojciech ~gość_wojciech (Gość)23.02.2021 10:47

Nie pracuje już dwa lata i nie płaczę

210


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)23.02.2021 15:39

Ja jakoś żyje w rządach PiS i mam dobrą pracę A upadki spowodował covid np na sklejkach A na piomie to ta chora Unia która narzucila chore ograniczenia emisji i kopalnie padają np pioma

48


gość_sceptyk ~gość_sceptyk (Gość)23.02.2021 19:38

Bezrobocie niestety będzie rosło, a to za przyczyną blokady i likwidacji małych i średnich firm, które przecież dawały zatrudnienie wielu ludziom. Tzw. Zielony Ład dodatkowo spowoduje likwidację wielu sektorów gospodarki np. górnictwa i energetyki opartej na kopalinach takich jak węgiel, czy gaz. Te branże to wiele firm obsługujących dodatkowo te sektory, np Pioma. Kryzys dotknie także sferę budżetową, a to za sprawą pracy zdalnej. Szefowa MFW w wywiadzie powiedziała, że ten nadchodzący kryzys potrwa kilka lat i będzie znacznie gorszy niż ten w 1929 roku. Ograniczenie dzialalnosci w sektorach takich branż jak gastronomia czy hotelarstwo musi spowodować ograniczenie produkcji rolnej że względu na zmniejszony popyt. Gospodarka to system naczyń połączonych i ważne jest w niej każde ogniwo. Wszystko co teraz obserwujemy to przygotowanie gruntu pod tzw. dochód gwarantowany, który może tylko funkcjonować w gospodarkach o scentralizowanym zarządzaniu, bo tam nie ma miejsca na indywidualizm i niezależność. Szanse na odbicie istnieja, bo koniunktura przyjdzie, dlatego nie wolno nam pozbywać się własności, bo stracimy wpływ na cokolwiek. Polska ma znakomite warunki by być krajem zamoznym i bezpiecznym. Doskonale położenie geograficzne, dobry umiarkowany klimat, bogate złoża naturalne, niezniszczone zasoby przyrodnicze i pracowitych, zdolnych mieszkańców.

41


gregu ~gregu (Gość)23.02.2021 12:44

Efekt rozdawnictwa !

124


gość_alan ~gość_alan (Gość)23.02.2021 14:47

Tak się kończy socjalizm i podnoszenie najniższej krajowej

112


gość_eueue ~gość_eueue (Gość)23.02.2021 14:01

Uzależnić zarobki pracowników PUP od długoterminowej skuteczności znalezienia pracy dla ludzi i nagle zweryfikujemy czy jest to faktycznie potrzebne miejsce czy nie

80


gość_pawcio ~gość_pawcio (Gość)23.02.2021 11:02

Duza część ludzi nie rejestruje sie w urzędzie a jest bezrobotna. Ta instytucja powinna byc zlikwidowana.

192


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat