Wzrasta liczba zgonów w Piotrkowie

Strefa FM Środa, 28 października 202070 20859
W ubiegłym roku w październiku zmarło 87 osób, a w tym do 26.10 już 112. To stała tendencja, w sierpniu tego roku zmarło o 18 osób więcej niż w 2019, a we wrześniu o 15.
fot. pixabay.com / _Alicja_

Urząd Stanu Cywilnego w Piotrkowie przypomina jednocześnie dane te dotyczą osób które zmarły w Piotrkowie, nie jest to równoznaczne z piotrkowianami ponieważ mieszkańcy naszego miasta umierają też w innych miejscowościach, a w Piotrkowie umierają osoby z wielu innych miast i gmin. Zgodnie z przepisami akt zgonu sporządza USC terytorialnie odpowiedzialny za miejsce zgonu.

 

Okazuje się też, że pracownicy piotrkowskiego Urzędu Stanu Cywilnego mają więcej pracy niż wcześniej nie tylko z powodu zgonów. - Co ciekawe, ze względu na pandemię, ludzie mają więcej czasu i regulują swoje niezałatwione sprawy - mówi Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego UM w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

1

8


Komentarze (70)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

eryk ~eryk (Gość)28.10.2020 13:52

teraz jest taka zasada: lecz się sam Polaku! Państwo w ruinie coraz bliżej!

113


gość_ziom ~gość_ziom (Gość)28.10.2020 13:48

A czemu tak jest jak nie leczą ludzi od marca to ludzie umieraja na choroby ktore mozna leczyc ale po co jak lepiej zrobić wszystkie szpitale pod covid i teleporady

93


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat