Wzmożone kontrole policji na drogach województwa

Policja KMP PiotrkówŁódzkie Niedziela, 18 lipca 202116 2965
Na drogach województwa łódzkiego rozpoczęła się policyjna akcja „Prędkość”. Działania te są ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Jednak funkcjonariusze tak jak zawsze zwracać będą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

-Dbanie o bezpieczeństwo kierujących i nadzory na trasach to jeden z naszych priorytetów. Cały czas podejmowane są działania w ramach  „Bezpiecznych wakacji 2021”. W dniu 18 lipca zostaną przeprowadzone działania wojewódzkie „Prędkość”, gdyż jak z dotychczasowych analiz wynika, to w dalszym ciągu największe zagrożenie występuje w obszarze m. in. dotyczącym nadmiernej prędkości. Celem tych działań będzie egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Taktyka  zakłada organizację na głównych ciągach komunikacyjnych, miejscach szczególnie niebezpiecznych i zagrożonych wysoką liczbą zdarzeń drogowych, zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości z wykorzystaniem ręcznych mierników, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie przy wykorzystaniu pojazdów wyposażonych w wideorejestratory - informuje asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy piotrkowskiej KMP.

 

Kierujący, którzy nie będą stosować się do przestrzegania ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość  rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi

 

Przypominamy, że przekroczenie prędkości skutkuje mandatem karnym w kwocie do 500 złotych oraz do 10 pkt. Natomiast przekroczenie jej o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym dodatkowo zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy w trybie administracyjnym. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszyli szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów. Ponadto kierujmy się rozwagą i życzliwością na drodze.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Admirał ~Admirał (Gość)18.07.2021 22:06

Zdjęcie bardzo mocno nie aktualne. Alfy nie ma już ładnych parę lat.

10


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)18.07.2021 10:48

...Taktyka zakłada organizację na głównych ciągach komunikacyjnych, miejscach szczególnie niebezpiecznych i zagrożonych wysoką liczbą zdarzeń drogowych, zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości z wykorzystaniem ręcznych mierników, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie przy wykorzystaniu pojazdów wyposażonych w wideorejestratory - informuje asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy piotrkowskiej KMP...
WSZYSTKO OK, ale czy taka skomplikowana wypowiedź, dotrze pod niektóre "strzechy" Info dla niezorientowanych, strzecha to rodzaj pokrycia dachowego.

50


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)18.07.2021 12:27

Kolejne zdjęcie które nie zostało zrobione w Piotrkowie

32


Jaworek ~Jaworek (Gość)18.07.2021 14:34

Plusy dodatnie: policjanci kontrolują kierowców zamiast szukać mnie.
Plusy ujemne: nie mogę wyjść z lasu i zagrać w EuroJackpot. A jest 200 000 złotych do wygrania.

21


Kazik ~Kazik (Gość)18.07.2021 15:45

Jak ten glina zaparkował już mandat 5 stów się należy. Wypełzli na drogi ratować budżet bo dziurawy a ilu dziś naciągną na kasę to głowa mała

61


i cy ~i cy (Gość)18.07.2021 10:29

Policjant pyta:
Czy zna pan powód zatrzymania?
Tak.
500+, 300+, 13 emerytura oraz ogólne utrzymanie państwa socjalnego.

204


Jaworek ~Jaworek (Gość)18.07.2021 14:16

Kontrolujcie.

30


Kil ~Kil (Gość)18.07.2021 14:15

W Polsce nie ma policji, jest pisspolicja.

34


pytak ~pytak (Gość)18.07.2021 13:25

Po mieście jeżdżą szaleńcy z niedozwoloną prędkością i przerobionymi tłumikami dla szpanerstwa .
Jakoś nie widać żeby ktoś chciał ich wyeliminować.
Policja zaś stoi z radarem na zakorkowanym odcinku Tuszyn - Piotrków Tryb. łapiąc okazje na wyrwanie kasy umęczonym kierowcom. Czyżby zaczęło brakować kasy dla nierobów?

100


atos ~atos (Gość)18.07.2021 12:22

Mam propozycję, niech policja zacznie kontrolować prędkość i stan techniczny tych ryczących złomów. Szczególnie po godzinie dwudziestej drugiej.

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat