Wystawy w ODA: Co jest prawdą, a co fikcją?

Poniedziałek, 08 października 20120
Gdzie jest artysta? Po której stronie obiektywu? Co jest prawdą, a co fikcją? Na wystawach Przekroczenie I i Przekroczenie II zobaczymy jedynie fragmenty większej całości, niewyraźne strzępki rozgrywającej się historii. Poczucie braku odpowiedzi nie zostanie zaspokojone nawet przez domniemaną śmierć wydającą się być rozwiązaniem najprostszym i ostatecznym... Na wystawy zaprasza Ośrodek Działań Artystycznych już w najbliższy piątek o godzinie 19.00 (Przekroczenie I, Galeria ODA przy Dąbrowskiego) oraz 19.30 (Przekroczenie II, ul. Sieradzka).
Wystawy w ODA: Co jest prawdą, a co fikcją?

Pierwsza wystawa to Przekroczenie I autorstwa Tomasza Barana i Michała Zawady.

Tomek Baran (ur. 1985) zajmuje się malarstwem. To absolwent krakowskiej ASP. W swoim działaniu nawiązuje do nurtu minimalizmu i ekspresjonizmu abstrakcyjnego – czerpie z jego form, przetwarza je, cytuje. Tworzy przede wszystkim wielkoformatowe obrazy. W roku 2011 został nagrodzony w 13. edycji Konkursu Gepperta, poświęconego młodemu malarstwu. Autor wystaw indywidualnych, m.in. w galeriach AS i f.a.i.t w Krakowie, stypendysta MKiDN oraz laureat Starbag Art Award.

Michał Zawada (ur. 1985) to artysta wizualny, absolwent historii sztuki na UJ oraz malarstwa na krakowskiej ASP. Aktualnie doktorant ASP pod kierunkiem prof. Andrzeja Bednarczyka. W swojej twórczości skupia się na analizie obrazu jako zjawiska dialektycznego i antropologicznego.

Autorami drugiej wystawy, Przekroczenie II, są Bartek Kokosiński, Mateusz Okoński, Marta Sala, Łukasz Stokłosa.

Marta Sala (ur. 1985) zajmuje się malarstwem, projektowaniem i szyciem kostiumów oraz nowym kuratorstwem. W 2010 roku uzyskała dyplom w Pracowni prof. Leszka Misiaka na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Artystka uprawia malarstwo o podłożu psychologicznym, ściśle związane z intuicyjnym doznaniem złożoności natury ludzkiej.

Łukasz Stokłosa (ur. 1986) zajmuje się głównie malarstwem, fotografią, tworzy obiekty, video. Ukończył krakowską ASP w pracowni prof. Jacka Waltosia. W swojej twórczości przetwarza motywy sztuki dawnej i świata filmu, zmieniając ich kontekst, kreuje alternatywną symbolikę.

Bartosz Kokosiński (ur. 1984) jego domeną jest malarstwo, instalacja, video. Absolwentem ASP w Krakowie w pracowni Andrzeja Bednarczyka i Witolda Stelmachniewicza. Głównie zajmuje się obrazem i obrazowaniem. Wykorzystując malarstwo i małe kolekcje tworzy obrazy pożerające rzeczywistość. Jest trzykrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatem nagrody Fundacji Elizabeth Greenshields z Kanady.

Kuratorem wystawy jest Katarzyna Wąs (ur. 1985), absolwentka historii sztuki UJ, podyplomowych studiów gender i dyplomacji kulturalnej, kuratorka. Współpracowała z wieloma galeriami przy organizacji indywidualnych wystaw artystów. Koordynatorka w MOCAK-u Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, redaktora czasopisma „MOCAK Forum”.

Wystawy potrwają do 4 listopada. Zapraszamy!

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Materiał KWW Z SERCEM DLA PIOTRKOWA

reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat