Wystawy multimedialne w Mediatece znowu otwarte

Strefa FM Środa, 15 lipca 20207 1712
Po przerwie spowodowanej epidemią, wystawy multimedialne w piotrkowskiej Mediatece 800-lecie są znowu dostępne dla odwiedzających. Interaktywne ekspozycje mają przybliżyć najmłodszym, ale również tym trochę starszym skomplikowane zagadnienia fizyczne w sposób prosty, zabawny i przed wszystkim ciekawy. Pierwsza grupa młodzieży już odwiedziła wystawy.

Ładuję galerię...

Do odwiedzenia Innowacyjnego Centrum Nauki w Mediatece zachęca prezydent Piotrkowa, Krzysztof Chojniak. - To są w zasadzie dwie wystawy. Jedna dotycząca szeroko rozumianych wahadeł pt. "Nie wahaj się", a druga dotycząca foto-optyki "Gdzie wzrok nie sięga". Są to stanowiska do nauki, edukacji i do zabawy. Oferta jest skierowana do młodzieży, ale zarówno do osób dorosłych, dzieci czy do całych rodzin, aby również one mogły korzystać w okresie wakacyjnym z tego miejsca - mówi. - Po ponownym otwarciu chciałbym nie tylko zachęcić do odwiedzin, ale zapewnić również, że jest to bezpieczne - przekonuje prezydent. 

 

Bezpieczne zwiedzanie wystaw jest możliwe dzięki przeprowadzonej niedawno dezynfekcji nanotechnologicznej, stosowanej również w Centrum Nauki Kopernik. Na czym dokładnie polega to rozwiązanie? 

 

- Jest to nowoczesny system dezynfekcji, który pozwala nie czyścić cały czas stanowisk. Jedna taka nanodezynfekcja wystarczy na cały rok. Działa to na zasadzie pokrycia wszystkich stanowisk specjalną warstwą, która jest czuła na światło. Pod jego wpływem, kolokwialnie mówiąc, warstwa ta zabija wszystkie bakterie i różnego rodzaju wirusy. Dzięki czemu jest tu naprawdę bezpiecznie - tłumaczy Jakub Krężel, fizyk w Innowacyjnym Centrum Nauki w Mediatece. - Dodatkowo zapewniamy przyłbice oraz wskazane jest noszenie maseczek, więc nasza instytucja stanęła na wysokości zadania i zarówno Mediateka, jak i same wystawy są na pewno bezpieczne - dodaje. 

 

Przez całe wakacje wystawy są dostępne od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 - 19:00. Mediateka przygotowała także specjalną ofertę zwiedzania dla grup oraz karnet rodzinny. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy instytucji, dane kontaktowe znajdziecie na stronie biblioteka.piotrkow.pl.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)15.07.2020 18:46

Który to już raz prezydent Chojniak otwiera Mediatekę?

100


gość ~gość (Gość)17.07.2020 06:23

W mediatece zatrudnianiaja chyba Ukraińców i dogadać się nie można. Jakby Polakow nie było?

20


gość ~gość (Gość)16.07.2020 06:08

Czyli jeśli wprowadza kartę mieszkańca to dla czego nie ma darmowych lin MZK tak jak jest to w tomaszowie to by była największa ulga dla starszych osób przecież na siłownię nie pójdzie osoba po 60roku życia a autobusem zawsze pojedzie nawet w zimę by mniej było smogu jak co setnta osoba by zostawiła swój samochód aby jechać autobusem

30


gość ~gość (Gość)16.07.2020 06:08

Czyli jeśli wprowadza kartę mieszkańca to dla czego nie ma darmowych lin MZK tak jak jest to w tomaszowie to by była największa ulga dla starszych osób przecież na siłownię nie pójdzie osoba po 60roku życia a autobusem zawsze pojedzie nawet w zimę by mniej było smogu jak co setnta osoba by zostawiła swój samochód aby jechać autobusem

20


enedue123 ~enedue123 (Gość)15.07.2020 23:26

Gdzie maseczki i dystans ??
Proponuję żeby dziennikarze pilnowali osób, z którymi robią wywiady i które fotografują, aż nadto, bo jest wielki problem z dyscypliną

60


Gross ~Gross (Gość)15.07.2020 16:56

Mediateka - Pomnik K.Ch.

92


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat