Wystawa trzech artystów na 10-lecie ODA

ePiotrkow Poniedziałek, 07 stycznia 20190 1107
Na wystawę trzech artystów zatytułowaną „Przeludniony...” zaprasza Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim. Autorami wystawy, zorganizowanej z okazji 10-lecia Galerii ODA, są twórcy związani bliskimi relacjami rodzinnymi - Janusz Bałdyga, Michał Bałdyga i Stach Bałdyga.

Prace Janusza, ojca, sięgają roku 1980, a więc czasów tuż po dyplomie w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Młodszy syn Stanisław zamyka pętlę czasową pracą ze swojego dyplomu obronionego na Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie w roku 2018. Wartością prezentacji jest zapis niemal czterdziestoletniej aktywności artystycznej, w którym celowo nie jest eksponowana granica między trzema twórcami. Doświadczeniem każdego z artystów stała się sztuka performance, a więc żywa akcja naturalnie wpisana w przebieg ich artystycznej drogi.

 

Wernisaż odbędzie się 11 stycznia o godz. 19.00 przy ul. Dąbrowskiego 5. Wystawa czynna będzie do 3 lutego w dwóch galeriach (ul. Sieradzka 8 i ul. Dąbrowskiego 5).

 

 

 

(materiały: ODA Piotrków) 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat