Wystawa portretów autorstwa Danuty Węgiel

ePiotrkow Środa, 24 października 20180 1930
Portrety Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej czy Stanisława Lema można zobaczyć na piotrkowskiej wystawie fotografki Danuty Węgiel, która odbywa się w siedzibie piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Ładuję galerię...

Do 7 listopada w budynku UJK przy ulicy Słowackiego 116 można zobaczyć prace fotograficzne Danuty Węgiel. Artystka od ponad 20 lat zajmuje się fotografią, portretuje ludzi kultury i nauki. Jest absolwentką religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. O sobie mówi: „Prowadzę grę z czasem. Gdy wygrywam zabieram kilka chwil wiatraczkowi przemian. Czas potyka się i jak w wierszu Wisławy Szymborskiej, ludzie na moście, upada i zatrzymuje. Chwytam w stopklatce czyjąś obecność”.


Na piotrkowskiej wystawie można obejrzeć między innymi portrety Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej czy Stanisława Lema.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat