Wystawa gołębi rasowych w Moszczenicy

Strefa FMRegion Piątek, 30 listopada 20183 3173
27 gatunków gołębi rasowych będzie można podziwiać w najbliższy weekend w Moszczenicy. Wystawa rozpocznie się o godzinie 8.00 w hali sportowej przy ul. Spacerowej 15.
fot.archiwum epiotrkow.pl

Tego typu wydarzenie odbywa się w Moszczenicy już po raz czwarty. - Pokażemy głównie gołębie ozdobne, rasy, które są zrzeszone i zarejestrowane w polskim związku hodowców gołębi rasowych. Na tegorocznej wystawie będzie około 600 gołębi, z grupy lotnych, krótkodziobych czy strukturalnych. Nasze zwierzęta zdecydowanie różnią się od tych, które widzimy na ulicy. Gołębie rasowe zostały ukształtowane przez człowieka głównie po to, by cieszyć oko - powiedział Adrian Wagner, skarbnik Wojewódzkiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza w Łodzi. 

 

Wystawa potrwa do niedzieli do godziny 14.00. 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)07.12.2018 19:18

Gołębie są szczepione i pod stałą opieka weterynarza a żeby dojść z hali na stołówkę trzeba przejść pół szkoły. Najgorzej jak ktoś nie ma zielonego pojęcia na temat gołębi a zabiera głos...

00


smiech1 ~smiech1 (Gość)04.12.2018 07:47

Wystawa gołębi w szkole?
Gdzie sanepid? narazić dzieci na wirusy to łatwo byle tylko gołębie pokazać.
przypominam iź niedaleko sali jest stołówka

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat