Wystawa fotografii studentów łódzkiej "Filmówki"

ePiotrkow Środa, 12 maja 20210 486
"Zanurzając się w głąb siebie" to tytuł wystawy studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej, na którą zaprasza piotrkowski Ośrodek Działań Artystycznych. Wernisaż odbędzie się w piątek (14 maja) w siedzibie galerii przy ul. Dąbrowskiego 5, ale wcześniej organizatorzy zapraszają uczniów szkół średnich z profesorem łódzkiej "Filmówki" oraz kuratorem wystawy - Tomaszem Komorowskim.
fot. ODA

Twórcami wystawy są studenci Katedry Fotografii Łódzkiej Szkoły Filmowej: Oktawian Jurczykowski, Julia Klewaniec, Szymon Kobusiński, Dorota Kozieradzka, Agata Puławska oraz Agata Wieczorek.


- Prace nie pokazują dalekich wypraw na inny kontynent, nie pokazują obcych nam światów. Są skoncentrowane na spojrzeniu do własnego wnętrza. Przeżywanie i dokumentowanie tego co dzieję się w Nich w czasie przymusowego zamknięcia od świata zewnętrznego. Ten zewnętrzny świat pokazuje się w tych pracach, ale tylko poprzez namysł, przepracowanie problemu, skoncentrowanie się na tym jak odczuwają i jak chcą dać wyraz ważnym i istotnym dla nich problemów, a nie fizyczną obecność w innym świecie. Należy spojrzeć na te prace przez pryzmat Ich przeżywania współczesnego świata i Ich samym. To ważny głos w dyskusji nad przyszłością, którą sami będą budować dla siebie - mówi o wystawie prof. Tomasz Komorowski.

 

Wernisaż wystawy "Zanurzając się w głąb siebie" rozpocznie się o godzinie 19:00 w galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego 5, a godzinę wcześniej odbędzie się spotkanie otwarte dla uczniów szkół średnich z prof. Komorowskim.

 

Wystawa będzie dostępna w piotrkowskiej galerii do 20 czerwca.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat