Wystawa fotografii lotniczej w Focus Mall

ePiotrkow Poniedziałek, 30 lipca 20121 2580
Galeria rozrywkowo-handlowa Focus Mall w Piotrkowie zaprasza (od piątku 3 sierpnia) na wystawę fotografii lotniczej „Odloty hesji”. Autorem zdjęć jest Sławek hesja Krajniewski, którego pasją jest fotografia i lotnictwo. Ekspozycja składa się z 55 niezwykłych zdjęć samolotów, wykonanych w bazach Polskich Sił Powietrznych oraz na pokazach lotniczych w całej Europie. Wszystkie zostały wykonane z ziemi.

Spotkanie autorskie ze Sławkiem hesją Krajniewskim odbędzie się 26 sierpnia (w godzinach 15.00 - 18.00) na parterze galerii wśród zdjęć. Autor opowie o technikach fotografii lotniczej, okolicznościach robienia zdjęć oraz wydarzeniach, podczas których fotografował pilotów, mechaników i ich maszyny.

W ramach wystawy można będzie podziwiać zdjęcia m.in. potężnych, wojskowych samolotów odrzutowych i śmigłowców, akrobacji w wykonaniu najlepszych europejskich zespołów, czy też samolotów historycznych. Do każdego zdjęcia dołączone są opisy zarówno sytuacji, w jakiej zdjęcie zostało zrobione, jak i ustawień aparatu.

Sławek hesja Krajniewski urodził się w 1969 roku i już od najmłodszych lat interesował się fotografią. Jego trwająca do dziś fascynacja lotnictwem rozpoczęła się po przeczytaniu książki „Dywizjon 303”. Ukończył Wojskową Akademię Techniczną na kierunku lotniczym, obecnie pracuje w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych w Warszawie, prowadzi także warsztaty fotograficzne w ramach Akademii Nikona. Jest pomysłodawcą i prezesem Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych Air-Action - zrzeszenia osób, zawiązanego dla szerokiego rozwoju fotografii lotniczej.

Wystawę w piotrkowskiej galerii będzie można oglądać do do 27 sierpnia.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Obcy ~Obcy (Gość)01.08.2012 10:17

Jeżeli ktoś lubi lotnictwo i fotografie lotniczą, to gorąco polecam.
[URL]http://www.odlotyhesji.pl[/URL]
I więcej:
[URL="http://www.hesja.pl"][/URL]

Komentarz był edytowany przez autora: 01.08.2012 10:22

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat