Wystawa czasowa w piotrkowskim muzeum

ePiotrkow Poniedziałek, 11 lutego 20190 785
W piotrkowskim muzeum prezentowana jest obecnie wystawa czasowa pt.: „Tradycje chrześcijańskie w wielowyznaniowym Piotrkowie”. Planszowa ekspozycja zawierająca szereg istotnych informacji dotyczących piotrkowskich świątyń, klasztorów i najstarszych zakonów, prezentuje archiwalne fotografie dokumentujące wygląd sakralnych zabytków miasta.

Ładuję galerię...

Wystawa wzbogacona została ponadto eksponatami z działu sztuki piotrkowskiego muzeum. Znalazły się wśród nich m.in.: pięknie odnowione gotyckie rzeźby ołtarzowe. Ciekawostkę stanowi XIX. wieczny krucyfiks na meteorycie, a także pozłacany kartusz herbowy prezydenta Trybunału Koronnego Baltazara Wilkszyckiego, który pełnił funkcję sufragana poznańskiego i proboszcza piotrkowskiego. Nietypowym eksponatem jest niepokazywana dotychczas, scena męki pańskiej umieszczona w butelce. Cennym zabytkiem wotywnym jest natomiast pudełko w kształcie serca datowane na XVIII w.

 

Wystawę można oglądać do 10 marca 2019 r.

 

Info: P. Kendra


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat