Wystawa "Peter Hofmann - żołnierz i fotograf" w piotrkowskim Muzeum

Muzeum Piotrków Poniedziałek, 15 czerwca 20200 1102
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z wystawą pt.: "Peter Hofmann - żołnierz i fotograf". Dzięki niej zwiedzający dowiedzą się jak wyglądał nasz region w czasie I Wojny Światowej.

Ładuję galerię...

Ekspozycja przygotowana została w oparciu o album z 420 fotografiami przedstawiającymi szlak bojowy kompanii pionierów armii Cesarstwa Niemieckiego. Pochodząca z Bremy Barbara Hofmann przekazała tę pamiątkę rodzinną po dziadku swego męża w 2019 roku. Peter Hofmann służył w wojsku niemieckim podczas I Wojny Światowej, był oficerem Kompanii Pionierów Landwehry XIX Korpusu Armijnego, przy 83 Dywizji Piechoty i prawdopodobnie również autorem większości zdjęć pokazujących wydarzenia z terenu działań wojskowych. Album trafił do Muzeum w Piotrkowie z uwagi na to, że znaczna część świetnie opisanych fotografii wykonana została w rejonie Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego. Prezentowana wystawa pokazuje nieznane dotąd i nigdy wcześniej nie publikowane zdjęcia ukazujące m.in. Tomaszów, Spałę, Inowłódz, Fryszerkę, Czerniewice, Bogdanów, Dąbrowę k. Opoczna i Liciążną.


Wystawa wzbogacona została zabytkami ze zbiorów piotrkowskiego Muzeum. W gablotach zobaczyć można broń palną, a także granaty, bagnety i tasaki saperskie. Są też niemieckie wydawnictwa albumowe z okresu I Wojny Światowej oraz rekonstrukcja okopu z postacią niemieckiego żołnierza. Wystawie towarzyszy nieodpłatne, okolicznościowe wydawnictwo.

 

Muzeum otwarte jest dla zwiedzających indywidualnych od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00-16.00


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat