Wystaw miskę z wodą dla czworonoga!

Strefa FM Poniedziałek, 24 lipca 20173 3584
Letnie upały to okres podwyższonego ryzyka dla zwierząt, które szybko się odwadniają i zapadają na różnego rodzaju choroby. Warto zadbać o czworonożnych przyjaciół, zapewniając im stały dostęp do chłodnej wody. Wystawiajmy miski z wodą przy wejściach do sklepów czy punktów usługowych, a nawet przy prywatnych posesjach. Nas to nic nie kosztuje, a bezdomnym zwierzętom może uratować życie.

- Apeluję do wszystkich posiadaczy psów, aby zapewniali im wodę i zacienione miejsce. Nie trzymajmy ich na łańcuchach, zwłaszcza podczas podwyższonych temperatur. Z kolei dla psów bezdomnych czy zagubionych wystawiajmy miski przy sklepach, punktach usługowych, lecznicach. W wielu miejscach już jest to praktykowane i bardzo pomaga zmęczonym czworonogom. Nie zapominajmy też o ptakach, dla których warto wystawiać małe rynienki z wodą, a także zwierzętach gospodarskich. Kolejna prośba - nie zostawiajmy zwierząt w zamkniętych samochodach. Psy bardzo szybko nabierają ciepłoty i kończy się to zwykle tragicznie - komentuje Maria Mrozińska, pracownik piotrkowskiego schroniska i inspektor do spraw zwierząt.
Szczególnie narażone na przegrzanie są psy z krótką ciemną sierścią, a także szczeniaki czy szczenne suki. Nadmierne odwodnienie może nawet skończyć się śmiercią.

 

Zdjęcie: archiwum epiotrkow.pl


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

fizyczny ~fizyczny (Gość)24.07.2017 13:31

I daj też wodę pracownikowi

20


Zaptoid ~Zaptoid (Gość)24.07.2017 14:07

Bardzo dobrze,w wielu miastach i na stacjach benzynowych miska z wodą dla psa to standard.Myślmy nie tylko o sobie,drugim człowieku ale i o zwierzętach

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat