Wysoka przegrana Polonii na własnym stadionie

Strefa FM Poniedziałek, 14 września 20205
Piłkarze i kibice PKS Polonii Piotrków nie będą dobrze wspominać meczu 9. kolejki IV ligi łódzkiej przeciwko Orkanowi Buczek. Po dobrym meczu w Pucharze Polski i wyjazdowym zwycięstwie w Opocznie, przyszedł zimny prysznic i wysoka porażka 2:5.

Początek spotkania nie zapowiadał tak wysokiej porażki. Poloniści do 25. minuty dobrze się bronili, aby w ciągu w ciągu zaledwie czterech minut stracić 2 bramki. Trener Robert Grzesiuk jeszcze w pierwszej połowie dokonał dwóch zmian w składzie, ale wynik nie zmienił się i na przerwę piłkarze z Buczka schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się fatalnie dla polonistów. W 47. minucie bramkę strzelił Norbert Dregier i było 0:3. Nadzieje kibiców Polonii odżyły po trafieniu Mateusza Jakubiaka w 51 minucie i zdobytym trzy minuty później kontaktowym golu Patryka Kwaśniczko. Niestety końcówka spotkania należała do przyjezdnych. Poloniści stracili jeszcze dwie bramki (80. i 85. minuta), czerwoną kartkę w 94. minucie otrzymał Jakub Bąbol, a mecz zakończył się wynikiem 2:5.

Po 9. kolejkach piotrkowianie z 9 punktami na koncie zajmują 15. miejsce w tabeli IV ligi łódzkiej. Najbliższe spotkanie Polonia zagra na wyjeździe z 17. w tabeli Andrespolią Wiśniowa Góra.

Polonia: Kamil Bruchajzer, Adam Raszewski (Kamil Kubiak), Krystian Wojtczak, Michał Polit (Mateusz Stolarczyk), Daniel Nowaczyk, Marcin Mielczarski, Patryk Kwaśniczko, Mateusz Jakubiak (Kamil Kozanecki), Mieszko Śpiewak, Dawid Przybysz, Tomasz Bąkowicz (Jakub Bąbol)

Bramki: Jakubiak(51'), Kwaśniczko(54')

Żółte kartki: Bąkowicz, Jakubiak, Kwaśniczko, Przybysz, Bąbol(2)

Czerwone kartki: Bąbol