Wysłali PIT-y w kosmos. Happening przedstawicieli partii Korwin

Strefa FM Piątek, 30 kwietnia 202131 2760
Przedstawiciele KORWiNa wyrazili swój sprzeciw wobec podatku dochodowego jako nieefektywnego i niesprawiedliwego. Na znak protestu symbolicznie „wysłali PIT-y w kosmos", podpinając wielkoformatowe kopie rozliczeń podatkowych pod baloniki z helem.

Ładuję galerię...

Konferencja prasowa połączona z happeningiem odbyła się w piątkowe popołudnie przed budynkiem Urzędu Skarbowego przy ul. Wroniej 65 w Piotrkowie. - Każdy obywatel do 30 kwietnia musi złożyć wszystkie swoje informacje, które mają wpływ na jego budżet domowy i majątek. Musi „spowiadać się” w Urzędzie Skarbowym z tego, co ma. W naszej ocenie podatek dochodowy jest instrumentem inwigilacyjnym, który istnieje po to, aby ścigać i szpiegować obywateli. Wbrew pozorom ten podatek zajmuje pracownikom skarbówki większość czasu pracy, natomiast wpływy są niewymiernie niskie. Chcemy wpłynąć na władze, aby ten podatek stopniowo zmniejszać i docelowo go zlikwidować. Dla przykładu, Rumunia znacząco obniżyła podatek VAT i podatek dochodowy, co spowodowało znaczne wpływy do budżetu państwa i napływanie nowych inwestorów - wyjaśniał Maciej Zadumiński, wiceprezes okręgu piotrkowskiego partii Korwin.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Targowica-Konfederac ~Targowica-Konfederac (Gość)04.05.2021 07:55

Konfederaci zniweczyli wszystkie reformy przeprowadzone w ostatnich latach, wprowadzając w państwie warcholstwo i nepotyzm. Spowodowali paraliż prawny sądów i wojewodów. Spowodowali ogromny wzrost cen i krach bankowy. W ciągu roku oddali państwo pod władzę Kościoła i Rosji. Konfederaci zapłacili za zdradę niespełna dwa lata później, podczas Insurekcji Kościuszkowskiej - większość z nich zawisła na szubienicach.

10


Ot co. ~Ot co. (Gość)01.05.2021 22:36

Z tej głupoty się wyrasta.

42


Skąd ich biorą. ~Skąd ich biorą. (Gość)01.05.2021 22:38

Proponuję, aby się nie męczyli w tej przefiskalizowanej Polsce i przenieśli się do krajów bez podatków np Somalii, czy Bangladeszu. Będą wtedy wiarygodni, bo na razie to blaznują.

22


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)02.05.2021 22:31

Temat mocno rozmija się z wydarzeniem- mogli się bardziej postarać i puścić rakietę, a nie4 balony, które nawet pułapu 100 metrów nie przekroczą i są zwykłymi śmieciami ...

11


ofkors ~ofkors (Gość)01.05.2021 16:43

to może zrezygnują z dróg, szkoły, straży pożarnej, karetek pogotowia, szpitali, policji. wojska, sądów. Te wszystkie instytucja mamy dzięki płaceniu podatków.

62


Wujek ~Wujek (Gość)02.05.2021 11:21

Wnusiu :)

20


Gośc ~Gośc (Gość)02.05.2021 11:20

Ile mają lat ci ludzie??? Ile zarobili do tej pory??? Niech oddadzą subwencję oświatową za lata kiedy uczęszczali do szkoły, dopłaty do obiadów szkolnych, a od początku... koszt porodówki i szczepień ochronnych itp. I się okaże, że w tym wieku jeszcze nic nie zarobili, tylko przez 20 lat brali z sytemu za darmo!!! Niech oddają z odsetkami!!!

61


x ~x (Gość)01.05.2021 20:42

Wszyscy Korwinowscy powinni sami płacić np. za szpital i mieć zakaz pracy w budżetówce.

62


były księgowy ~były księgowy (Gość)01.05.2021 11:17

Pracowałem w latach 80-tych jako księgowy i... łza się w oku kręci, jak się wspomina, jak to wszystko było wtedy proste! Dziecinnie prosty, w porównaniu z VAT-em, jednokrotny podatek obrotowy, jeszcze prostszy podatek od płac, zamiast obecnego PIT-u dla pracowników (przepisy regulujące ten podatek mieściły się na... połowie strony w Dzienniku Ustaw!), co prawda więcej zarabiający płacili jeszcze tzw. podatek wyrównawczy, ale to tylko... kolejne 1,5 strony przepisów w tej samej ustawie! Pytanie zasadnicze: Czy obecne koszmarnie skomplikowane (a koszmar ten się wciąż powiększa!) przepisy są koniecznością w związku ze zmianami ustrojowymi, czy rzeczywistość gospodarcza jest dziś aż tak dalece bardziej skomplikowana, że inaczej się nie da, czy może wynika to z woli politycznej, nacisków lobbystów, przeróżnych innych względów, a przy dobrej woli i braku tych nacisków, albo odporności na nie, można byłoby napisać materialne prawo podatkowe (oczywiście od nowa, bo inaczej się nie da) dostosowane do dzisiejszych realiów gospodarczych, ale o wiele prościej?... Osobno trzeba podejść do VAT-u, bo tu nas wiążą unijne dyrektywy, natomiast w podatkach dochodowych można dużo zrobić nie łamiąc prawa unijnego. Ale zmiany idą w odwrotnym kierunku. Nie widać wcale woli politycznej, żeby ten koszmar przerwać. Ustawa o podatku PIT- w pierwsze wersji z 1991 r. liczyła 16 stron tekstu. Ogłoszony w 2020 tekst jednolity zajmuje bez załączników (których też nie było w tekście pierwotnym) ponad 160 stron! A więc razy 10! Czy jest gdzieś granica? Może, jeśli nic się nie zmieni, za kilka lat ustawa o podatku PIT będzie liczyła 1000 stron, bo będą wprowadzane wciąż nowe ulgi, zwolnienia, wyjątki i wyjątki od wyjątków, jeszcze bardziej rozbudowana skala podatkowa, jeszcze bardziej zagmatwane przepisy o kosztach uzyskania itd. Jeszcze raz pytam: czy rzeczywiście nie ma od tego odwrotu i trzeba dalej brnąć w ten koszmar?...

90


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)01.05.2021 23:00

Ile wynosi średnia ilość narcyzów w partii Korwin ??
Nazywanie partii nazwiskiem przynosi pecha, o czym inteligentny Janusz powinien wiedzieć ...

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat