Wyrównana walka bez happy endu

Piotrkowianin Sobota, 20 marca 202146
Szczypiorniści Piotrkowianina przegrali mecz 17. Serii PGNiG Superligi z TORUS Wybrzeżem Gdańsk 26:27 (13:13), mając w końcówce otwartą drogę do pierwszego zwycięstwa za trzy punkty przed własną publicznością. Na trzy minuty przed końcem było bowiem 26:25 dla drużyny Bartosza Jureckiego. Piotrkowianin miał piłkę i grał w podwójnej przewadze. Zszedł jednak z boiska pokonany.

Pierwszy kwadrans należał do przyjezdnych. TORUS Wybrzeże prowadziło 6:3, a Piotrkowianin raził nieskutecznością w ataku. Gospodarze złapali wiatr w żagle przy stanie 7:10. Wtedy w odstępie czterech minut rzucili cztery bramki z rzędu i po trafieniu Piotra Swata wyszli na pierwsze tego dnia prowadzenie (11:10). Chwilę później akcję z koła wykończył skutecznie Roman Pożarek i było 12:10. W ostatnich akcjach pierwszej połowy przyjezdni zniwelowali stratę i po trzydziestu minutach było 13:13.

W 43. minucie był kolejny remis - 20:20, ale później do głosu doszedł Piotrkowianin. Rzucił cztery bramki z rzędu (Piotr Rutkowski i Jan Stolarski po dwie) i w 49. minucie wyszedł na prowadzenie 24:20. W tym momencie stało się coś, co ciężko wytłumaczyć. Gospodarze stanęli, a grać zaczęli podopieczni Mariusza Jurkiewicza. W 56. minucie był już remis 25:25. Emocje dopiero się jednak zaczęły. W odstępie dwudziestu sekund Piotr Papaj i Patryk Pieczonka zeszli na dwie minuty kary, a Piotrkowianin wyszedł na prowadzenie po rzucie Tomasza Wawrzyniaka. Wydawało się, że nic już nie może odebrać wygranej gospodarzom. Fatalne błędy popełnił jednak Filip Surosz (niepotrzebny rzut przez całe boisko i zmarnowana sytuacja sam na sam), a gdańszczanie doprowadzili do remisu, po rzucie Mateusza Wróbla. Piotrkowianin miał piłkę, ale Surosz rzucił wprost w bramkarza. Kontra gości była skuteczna (Piotr Papaj) i to TORUS Wybrzeże mogło cieszyć się z wygranej.

Piotrkowianin - Wybrzeże Gdańsk 26:27 (13:13)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot - Surosz 2, Swat 3/1, Rutkowski 7, Wawrzyniak 2, Pożarek 2, Pacześny 1, Mosiołek 1, Mastalerz 2, Stolarski 6, Matyjasik, Kaźmierczak, Szopa