Wyremontują mostki na Luciąży

ePiotrkowRegion Wtorek, 27 lipca 202136 3885
Potrzeba było zaledwie kilku dni, by udało się zebrać niemal całą kwotę, potrzebną na wyremontowanie mostków na Luciąży, w Murowańcu w gminie Sulejów. Pieniądze nadal można wpłacać, a grupa ochotników, zbierze się już w czwartek (29 lipca), by przystąpić do pracy.

Ładuję galerię...

Pierwotnie, organizatorzy akcji, planowali wyremontować tylko jeden z mostków, którymi na co dzień chętnie poruszają się spacerowicze i rowerzyści. Tempo napływania przelewów, sprawiło jednak, że postanowili podnieść kwotę zbiórki, a tym samym postarać się wyremontować dwa obiekty.

 

Inicjatorzy zbiórki przypominają przy okazji, że w tym miejscu, co roku spotyka się mnóstwo kibiców, dopingujących uczestników ultramaratonu wokół Zalewu Sulejowskiego. W tym momencie stan tej turystycznej atrakcji, pozostawia jednak wiele do życzenia. Dlatego trzeba działać. 

 

Potrzebni chętni z wkrętarkami, to od pojemności ich akumulatorów będzie zależeć wiele. Ale zapraszamy wszystkich (...) od 15:00, a nawet wcześniej - można śmiało przyjść. Organizatorzy liczą, że dzięki temu remontowi, przeprawy doczekają się budowy zapowiadanych mostów. Obecne zostały już otaśmowane i zamknięte przez obecnego zarządcę terenu, przez co głównie weekendowe wyprawy rowerowe kończyły się na taśmie pierwszego mostu, przez co rowerzyści z Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi i innych miast nie mogli dotrzeć na dalsze tereny Gminy Sulejów.

- czytamy na portalu sulejow24.com. Chętni powinni w wyznaczonym czasie, stawić się w okolicach mostku w Murowańcu.

 

Akcję nadal można wesprzeć, wpłacając dowolną kwotę na stronie zrzutki. Nadal brakuje bowiem jeszcze około 1/4 zaplanowanej na remont kwoty.


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (36)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Proszę o odpowiedz ~Proszę o odpowiedz (Gość)28.07.2021 16:56

Grabarzu - nie mam nic wspólnego z Konecka (nie wiem tez dlaczego ta nazwa została przywołana) - w Sulejowie bywam z raz w roku :) A biorąc pod uwagę nadinterpretacje faktów z jednego mojego komentarza - to śmiem uważać, ze racji pan nie ma (o cokolwiek chodzi) ;)

11


Proszę o odpowiedz ~Proszę o odpowiedz (Gość)27.07.2021 12:23

To ja mam pytanie do oragnizotorw - bardzo proszę odpowiedz. Tego typu konstrukcje, nawet małe - wymagają specyficznych prac i badan. Jeżeli ktoś spadnie z kładki, komuś coś się stanie, będzie wypadek - kto poniesie odpowedzialnosc? Rozumiem, ze Ci którzy remontują bez pozwoleń? Park Krajobrazowy to przede wszystkim miejsce dla zwierząt - nie ludzi.

525


Zxc ~Zxc (Gość)28.07.2021 13:32

A jak po remoncie sie komuś coś stanie to kto będzie odpowiedzialny?

03


Janko Chanowski ~Janko Chanowski (Gość)28.07.2021 13:05

Tak dla uporządkowania. Według (systemu informacji przestrzennej Urzędu Miejskiego w Sulejowie - portal geodezyjny Gminy Sulejów) na mapę jest naniesiona oznaczona kolorem żółtym droga. Mostek, o którym mowa, przynajmniej jeden znajduje się na: Działka, Identyfikator działki: 101009_4.0001.1/12, Numer działki: 1/12, Numer obrębu: 1, Nazwa obrębu: 1, Gmina: SULEJÓW MIASTO, źródło: www.sulejow.e-mapa.net. dane sprawdzone 28-07-2021 o godzinie 12:53. Nie wiem do kogo należy działka, ale skoro przez jej teren przebiega droga to zarządcą terenu jest albo Gmina Sulejów, albo Powiat, bo GDDKIA o zarząd nad tą drogą nie posądzam. Zatem trzeba pytać najpierw w Gminie, kto jest zarządcą drogi. W następnej kolejności należy wystąpić ewentualnie o zgodę na remont lub wystąpić do Burmistrza lub Starosty o wyremontowanie mostka. Mam nadzieję, że co nieco wyjaśniłem. Pozdrawiam!

40


dekkers ~dekkers (Gość)27.07.2021 21:42

Całkowicie popiera organizatorów akcji remontowej. Te mostki są samowolą budowlaną, nie mają właściciela, stoją na terenie należącym teraz do pisowskiej organizacji "wody polskie". Gdyby ta "organizacja" miała je wyremontować to na 99% skończyło by się ich likwidacją. W najlepszym przypadku trwało by to kilka-kilkanaście miesięcy - potrzebny byłaby legalizacjie, pozwolenia, przetargi itd, itp. a wcześniej deski na mostkach by spróchniały...

83


go?ć_benek ~go?ć_benek (Gość)27.07.2021 16:38

Na pilicy przydało by się parę takich drewnianych mostow

80


T.rex ~T.rex (Gość)28.07.2021 10:06

Absolutnie popieram.

30


Teoria wodogłowia ~Teoria wodogłowia (Gość)27.07.2021 15:34

Szkoda gadać zamiast budować mosty bo mamy ogromny deficyt (nie tylko w G.Sulejów ale i w całej Polsce ) to poco zrobili kładę 40 od mostu to jest iq 1000 brawo

100


ttość ~ttość (Gość)27.07.2021 17:36

Wielkie brawa!!! Tam gdzie mądrzy ludzie, tam mądre inicjatywy.

81


Inny ~Inny (Gość)27.07.2021 14:03

Kladki,, nowe" w latach 2006-2007 budowal Urzad Miejski osobiscie nadzorowal P.Janusz Dudar elementy metalowe konstrukcji byly podarowane z Osrodka Wieziennictwa , drewno z Urzedu, konstrukcje spawali pracownicy MZK w Sulejowie , deski z drewna topolowego docinane byly w MZ K montaz wykonywali pracownicy Gminy i MZK .

111


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat