Wyniki IV ligi łódzkiej. Polonia wysoko przegrywa w Sulejowie

Poniedziałek, 27 lipca 202027
Polonia Piotrków, stawiana w roli jednego z pretendentów do awansu, przegrała pierwszy mecz tegorocznych rozgrywek IV ligi przeciwko Skalnikowi Sulejów, aż 1:4. Beniaminek z Sulejowa rozegrał bardzo dobre spotkanie i w pełni zasłużył sobie na zwycięstwo. Poloniści szansę na rehabilitację mają już 1 sierpnia - podejmą wtedy na swoim stadionie o godzinie 18:00 Jutrzenkę Drzewce.

Skalnik Sulejów rozpoczął mecz z faworyzowaną Polonią  bez żadnych kompleksów i uzyskał przewagę na boisku, którą udokumentował bramką w 23. minucie. Na listę strzelców wpisał się wtedy Łukasz Smolarczyk. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Druga cześć meczu rozpoczęła się dobrze dla polonistów i już w 50. minucie bramkę na 1:1 zdobył Mateusz Jakubiak. Odżyły nadzieje kibiców z Piotrkowa na dobry wynik końcowy, ale piłkarze z Sulejowa w końcówce odzyskali kontrolę nad spotkaniem i trafiali do bramki Polonii jeszcze trzykrotnie. Gole kolejno zdobywali Maciej Witczak (74'), Łukasz Smolarczyk (77') i Arkadiusz Noga (90').

Skalnik Sulejów – Polonia Piotrków 4:1 (1:0)

Bramki: Łukasz Smolarczyk 23', 77', Maciej Witczak 74', Arkadiusz Noga 90' (Skalnik); Mateusz Jakubiak 50' (Polonia)

Składy:

Polonia: Bruchajzer, Mielczarski, Polit, Kwaśniczko, Bąbol (80′ Jagodziński), Śpiewak, Suzuki, Jakubiak, Przybysz, Wrzosek, Kubiak (80′ Staśkiewicz)

Skalnik: Ćwikła, Noga, Kołek, Jarzyński, Jęcek, Gul, Zawodziński (83′ Dobrowolski), Madej, Dutkiewicz (80′ Malarz), Witczak (90′ Lasota), Smolarczyk (85′ Krasoń)