ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wymarzona wycieczka z najlepszym sprzętem

Czwartek, 14 czerwca 2018 1537
Wymarzona wycieczka w góry, pod namiot lub długim szlakiem to jedne z najlepszych sposobów na spędzenie urlopu czy weekendu. Aby była komfortowa — trzeba się do niej odpowiednio przygotować. W tym tekście przedstawiamy elementy, o które warto zadbać, aby wypad był udany a wspomnienia doskonale.

Plecak turystyczny


Wybór odpowiedniego plecaka jest podstawową czynnością. Turystyczne modele znacznie różnią się wykonaniem i funkcjonalnością od np. miejskich. Ich funkcjonalność jest dużo większa i znacznie lepiej są dostosowane do wypadów w teren. Materiał wykonania jest znacznie bardziej wytrzymały i może być wodoodporny. Warto zwrócić na to uwagę, jeśli planujemy dłuższy wypad lub będziemy transportować cenne rzeczy jak laptop czy aparat fotograficzny. Najtańsze modele można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Znajdziemy je w sklepach specjalistycznych, marketach sportowych a największy wybór panuje w sklepach internetowych. Plecaki turystyczne posiadają liczne dodatkowe funkcje i warto zastanowić się nad ich wyborem. Może to być wbudowany panel solarny, który zapewni energię elektryczną lub dodatkowe uchwyty na karimatę.

 

https://www.sklep-presto.pl/turystyka-i-rozrywka/bagaz-i-akcesoria/plecaki-turystyczne-1544/

 

Namiot turystyczny


Głównym i najbardziej efektownym elementem każdej wycieczki jest — namiot. Na rynku istnieje wiele modeli odmian i wersji. Jak zatem wybrać najlepszy ? Nie ma tutaj jednej konkretnej odpowiedzi na to pytanie. W zależności od konkretnych potrzeb różne rozwiązania będą najlepsze. Jeśli planujemy tylko jednorazową wycieczkę lub sporadyczne wypady warto wybrać namiot jedno, lub dwuosobowy bez zbędnych akcesoriów. Pozwoli to na zaoszczędzenie oraz mniejszy bagaż. Jeśli planujemy spędzać noce z drugą osobą, warto zastanowić się nad namiotami dwu lub nawet wieloosobowymi. Są one znacznie większe oraz mogą być podzielone na kuchnie i sypialnie. Najbardziej zaawansowaną opcją są namioty modułowe. Składają się z kilku niezależnych części. Mogą mieć wbudowane wyciemnienie w części sypialnej czy wentylację. Można je dowolnie zestawiać w zależności od potrzeby, a szczelne połączenie sprawia, że cała konstrukcja będzie stabilna i nieprzemakalna.


https://www.sklep-presto.pl/turystyka-i-rozrywka/biwak-i-kemping/namioty-turystyczne-1541/

 

Śpiwór


Śpiwór to niezbędny element, jeśli planujemy nocować pod namiotem. Zapewnia komfortowy sen i odpowiednią temperaturę ciała. Na rynku obecnych jest wiele modeli. Niektóre z nich są przeznaczone na konkretne warunki i lepiej sprawdza się w chodne dni, a niektóre pozwolą wygodnie spać podczas upałów. Parametrem, który mówi nam o tym, na jakie warunki przeznaczony jest śpiwór — mówi optymalny zakres temperatur. Najbardziej wytrzymałe można używać pomiędzy -15 a 6-7 stopni Celsjusza a te wykonane z lekkich i przewiewnych materiałów będą oznaczone przedziałem 10 – 18 stopni Celsjusza. Jeśli nie preferujemy konkretnej pory roku do wypadów pod namiot lub urządzamy wyprawy w różnych miejscach, dobrym pomysłem będzie wybranie uniwersalnego śpiwora. Cechują się on dużym zakresem optymalnej temperatury użytkowania, za to trochę słabiej działają w skrajnych temperaturach. Nie jest to jednak duża przeszkoda w porównaniu do korzyści, jakie prezentuje. Można zabrać go w różny teren i komfortowo używać. Istotnymi elementami, które należy jeszcze uwzględnić podczas wyboru to kształt, i materiał wykonania. Niektóre osoby mogą bardziej komfortowo czuć się w śpiworze dopasowanym tzw. sarkofagu, a nie które w zwykłym dającym większą swobodę ruchu – prostokątnym.

 

Dodatki


Niepozornymi ważnymi elementami, które są często pomijane — są np. specjalne obuwie, łączność czy zaopatrzenie. Buty trekkingowe będą nieocenione podczas chodzenia po górach. Zapewnia bezpieczeństwo oraz komfort. Warto kupić nawet średniej jakości produkt, aby nie używać zwykłych i nieprzystosowanych modeli miejskich. Warto też zadbać o dodatkowy telefon na wypadek awarii i kilka suchych przekąsek, które wspomogą nas, jeśli wycieczka nieco się przedłuży.


Zainteresował temat?

1

2


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat