Wykład w ramach piotrkowskiej „Akademii Niepodległości”

ePiotrkow Niedziela, 08 grudnia 20196 1350
„Polscy bohaterowie Konferencji Paryskiej – Ignacy Jan Paderewski i Roman Dmowski” to tytuł wykładu dr. hab. prof. UŁ Przemysława Waingertnera. Będą go mogli Państwo usłyszeć 12 grudnia w Instytucie Historii UJK - Filia w Piotrkowie Trybunalskim (ul. J. Słowackiego 114/118, budynek „B”, sala nr 14). Początek o 17:00.
lodz.ipn.gov.pl

Jest to element „Akademii Niepodległości” organizowanej przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. ” To rozpoczęty w grudniu 2017 r., a obliczony na cztery lata (do połowy 2021 r.) cykl spotkań, w czasie których pracownicy IPN oraz zaproszeni reprezentanci uczelni wyższych bądź lokalnych środowisk przedstawiają – w formie popularnych wykładów – zarówno drogę do Niepodległej, poczynając od pierwszej dekady XX stulecia i czas I wojny światowej, poprzez wznoszenie jej państwowego gmachu i wykuwanie granic, po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia.

 

Wstęp na wykład jest wolny.

UJK Ipn 

Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pytanie ~pytanie (Gość)09.12.2019 08:28

A promocja ONRu przez łódzki IPN przy okazji też będzie?

103


naga prawda ~naga prawda (Gość)09.12.2019 11:14

IPN w takiej formie jak obecnie funkcjonuje powinien zostać zlikwidowany. To źródło pisowsko - nacjonalistycznej propagandy i zakłamania.

44


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat