Wyjątkowy koncert w piotrkowskiej cerkwi

Strefa FM Piątek, 12 października 20181 2753
Chór Oktoich wystąpi przed piotrkowską publicznością. Koncert odbędzie się 14 października o godzinie 17.00 w cerkwi prawosławnej przy ul. Słowackiego 15. Muzycy z Wrocławia zaprezentują się w Piotrkowie już po raz trzeci, jednak pierwszy raz w 14-osobowym składzie.

- To wyjątkowy rok dla wszystkich. Przeżywamy 550-lecie parlamentaryzmu, 100-lecie odzyskania niepodległości, ale również my świętujemy 240-lecie parafii i 170 lat istnienia cerkwi prawosławnej w Piotrkowie. Z tej okazji chcieliśmy przygotować coś szczególnego. Chór Oktoich to niesamowici muzycy z Wrocławia, którzy przepięknie wykonują pieśni religijne - powiedział ks. Jan Jakimiuk, proboszcz parafii prawosławnej w Piotrkowie.

 

Chór Oktoich wystąpi pod dyrekcją ks. Grzegorza Cybulskiego. 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.10.2018 22:18

Może wypadałoby napisać o procesji różancowej w dniu 14 października. Skoro chcecie być tacy na bieżąco. To też jest wydarzenie, bardzo ważne dla mieszkańców naszego miasta.

02


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat