Wyjątkowy gość w ZSP 2 w Piotrkowie

Strefa FM Piątek, 12 października 20180 3909
Kinga Hałacińska, wnuczka współautora pieśni "My pierwsza brygada" Andrzeja Hałacińskiego, opowiedziała uczniom ZSP nr 2 w Piotrkowie historię swojej rodziny.

Ładuję galerię...

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 mieli okazję posłuchać o historii Polski opowiedzianej w dość niecodzienny sposób. - Dużo łatwiej rozumiemy historię, jeśli opowiada się o niej na podstawie losów konkretnych ludzi. Mój tata miał 6 lat, kiedy zginął dziadek, to cena, jaką płaciły dzieci legionistów za wojnę. Andrzej Hałacińśki podejmował konkretne wybory, za to wszystko zapłacił swoim życiem mój tata. Wiedziałam, że muszę podjąć decyzję, czy zajmę się sobą i nie będę wracała do przeszłości, czy pójdę w drugą stronę i wtedy będę szczęśliwa. Chciałabym, abyśmy wszyscy pamiętali, że historia toczy się dalej. Mam nadzieje, że moje spotkania z młodzieżą wpłyną na to, że będziemy budowali Polskę także w przyszłych pokoleniach - powiedziała Kinga Hałacińska.

 

 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat