Wyjątkowe rasy gołębi w Moszczenicy

Strefa FMRegion Niedziela, 02 grudnia 20182 4558
Najpiękniejsze gołębie rasowe przez cały weekend można zobaczyć w hali sportowej w Moszczenicy. Na wystawie znalazło się około 600 wyjątkowych okazów, poza tym są również papugi, kanarki i drób ozdobny.

Ładuję galerię...

Jest to już czwarta tego typu wystawa zorganizowana w Moszczenicy. - Znajdują się tutaj gołębie z 27 grup, są m.in. krótkodzioby czy  gołębie strukturalne - powiedział Adrian Wagner, skarbnik Wojewódzkiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych. - Przede wszystkim promujemy rasy, które są związane z naszym regionem. Staramy się wspierać te hodowle, aby kolejne pokolenia o nich nie zapomniały. Najbardziej związany z naszą ziemią jest łódzki pstry, również mocno wpisany z tradycją naszego regionu jest gołąb srebrniak, perłowy czy tomaszowski. Aby wyhodować gołębie rasowe, trzeba mieć do tego odpowiednie predyspozycje. Jest to na pewno zajęcie bardzo czasochłonne, a więc wymaga dużego zaangażowania i poświęcenia. Nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa zorganizowana przez nas, dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za tak pozytywny odbiór. Zarówno miejscowi, jak i władze lokalne bardzo nas wspierają.

 

Na wystawie można zobaczyć 562 okazy, które zostały wycenione. Poza tym są też okazy przygotowane do pokazu. Łącznie zwierząt jest około 1000. 

 

Ptaki oglądać można do godziny 14.00.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Trwa cisza wyborcza. Komentowanie możliwe po zalogowaniu.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Obserwator DWA ~Obserwator DWA (Gość)02.12.2018 18:23

Panowie Hodowcy-proszę się dogadać odnośnie terminów wystaw. W Piotrkowie i Moszczenicy wystawy w takim samym terminie.

40


gość ~gość (Gość)02.12.2018 13:27

Oooo widać oglądających zatrzęsienie

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat