ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wyjątkowa kreacja na wyjątkowy dzień życia. Jak wybrać jedyną i idealną suknię ślubną?

Czwartek, 01 października 2020 2457
Pandemia na kilka miesięcy całkowicie sparaliżowała branżę ślubną. Niektóre pary młode stają jednak na ślubnym kobiercu, by złożyć słowa przysięgi, a później wspólnie z najbliższymi świętować wstąpienie na nową drogę życia podczas wesela. Każda panna młoda marzy, by ten wyjątkowy dzień podkreśliła piękna i wyjątkowa suknia ślubna. Jak znaleźć tę jedyną? Jakie trendy obowiązują w nadchodzącym sezonie? Zapytaliśmy Magdaleną Lasoń, certyfikowaną stylistkę mody ślubnej i właścicielkę Salonu Sukien Ślubnych Syrena w Bełchatowie przy ul. Wojska Polskiego.

Jakich sukien najczęściej szukają panny młode? Jaki fason jest najmodniejszy w Państwa salonie?

Gusta naszych klientek są bardzo różne, tak więc oferta sukien w salonie musi być szeroka i różnorodna. Jeśli jednak chodzi o fason wybierany najczęściej, to są to suknie w kształcie litery A. Mam tu na myśli suknie dopasowane u góry z luźnym kloszowanym dołem. Swobodne i zwiewne, kiedy nosimy je bez halki na „kołach”, lub bardziej rozłożyste – efekt ten uzyskujemy zakładając pod suknię halkę. Sądzę, że jest to echo naszych dziecięcych marzeń o tym, aby choć raz w życiu stać się prawdziwą księżniczką. Kiedy jak nie w najważniejszym dniu swojego życia?


Suknia ślubna chyba każdemu kojarzy się ze śnieżnobiałym kolorem. Czy tylko takie suknie oferujecie czy może jednak pojawia się zapotrzebowanie na inne kolory? Jakie?

Faktycznie, jeszcze nie tak dawno temu kolorem sukni ślubnej obowiązkowo był kolor śnieżnej bieli. Te czasy mamy już jednak na szczęście za sobą. (śmiech) Mówię „na szczęście”, ponieważ kolor śnieżnobiały jest jednak kolorem bardzo wymagającym, w którym naprawdę nie każdemu, a w zasadzie mało komu jest dobrze. Zdecydowanie bardziej twarzowe są cieplejsze odcienie. I tu wkracza cała gama ciepłych odcieni bieli i cielistości: śmietankowy, karmel, szampański, biszkoptowy. I te właśnie kolory aktualnie są wybierane najchętniej.


Jakie trendy w modzie ślubnej dominują w tym roku? Czy pojawiły się jakieś nowości?

W roku 2020 bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się dwa rodzaje sukien. Dwa całkiem przeciwstawne trendy. Jeden z nich to suknie w tzw. stylu boho, cechującym się delikatnymi zwiewnymi tkaninami, sukniami noszonymi bez halek, delikatnymi miękkimi koronkami o motywach roślinnych czy frędzlami i piórami. Drugi styl to glam, czyli suknie pełne blasku, obszywane błyszczącymi kryształkami, spódnice z dodatkiem tiulu brokatowego, z trenem. Choć widać również rosnące zainteresowanie sukniami klasycznymi, minimalistycznymi, gładkimi i bez koronek czy żadnych dodatkowych zdobień, których urok tkwi po prostu w pięknym kroju.


A właściwie, jak prowadzi się biznes w dobie koronawirusa? Wiemy, że sporo ślubów się nie odbyło. Czy Państwo również odczuli skutki epidemii?

Najtrudniejszym okresem w branży ślubnej była wiosna. Pandemia zaskoczyła nas wszystkich, także pary młode, które mimo wielomiesięcznych przygotowań zmuszone zostały do odwołania bądź przełożenia swoich uroczystości. Jak wiadomo suknię ślubną zamawiamy wiele tygodni, a nawet miesięcy przed planowaną datą ślubu, więc znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, kiedy właściwie wszystkie wiosenne śluby zostały odwołane. Na szczęście nasze klientki raczej nie odwoływały ślubów w ogóle, a przekładały je na późniejsze terminy, niemniej jednak była to dla nas sytuacja mocno niekomfortowa i trudna. Na szczęście mamy ten trudny czas już za sobą. Co prawda nie można jeszcze powiedzieć, że wszystko wróciło do normy i jest zupełnie jak dawniej, jednak czuć optymizm.

 

Nawiązując do Pani poprzedniej wypowiedzi, kiedy najpóźniej i jak rozpocząć poszukiwania idealnej sukni ślubnej? 
Poszukiwanie można rozpocząć nawet i rok przed ślubem, ponieważ cały ten proces wyboru tej jedynej i wyjątkowej sukni spośród wielu jest dość długi. Rozpocząć więc można wcześniej, zapoznać się z ofertą, mieć czas na przemyślenie i utwierdzenie się w swojej decyzji. Natomiast zamówić suknię najlepiej 6-8 miesięcy przed planowaną datą ślubu. Tak jest optymalnie.


Mamy już pomysł na suknię w głowie, więc pora na wizytę w salonie. Jak ona właściwie przebiega?

Na wizytę w salonie umawiamy się kontaktując wcześniej z salonem. Należy więc umówić się na konkretny dzień i godzinę. Salon jest kameralny i prowadzimy jedną przymiarkę na raz, więc umawiając się na wizytę panie mają pewność, że przymiarka się odbędzie, a obsługa salonu poświęci 100% swojej uwagi tylko i wyłącznie im. Wizytę zawsze rozpoczynamy rozmową, musimy zorientować się w preferencjach klientki, być może ma już jakieś swoje typy i wtedy możemy zaproponować konkretne modele, które spełniają upragnione kryteria. Inspiracji można poszukać na naszej stronie internetowej: salon-syrena.pl. Wybieramy wspólnie modele do przymiarki, a następnie spotykamy się w przymierzalni. Podczas przymiarki towarzyszy dyplomowany stylista mody ślubnej, służąc poradą i wszelką pomocą. Doradzimy, jaki kolor będzie najodpowiedniejszy do danego typu urody, jaki fason do sylwetki, styl do charakteru itd. Oczywiście naszym priorytetem jest, by wizyta odbyła się w przyjaznej i ciepłej atmosferze.


Czy możemy zabrać mamę, siostrę lub koleżankę, żeby pomogły w wyborze?

Wręcz zachęcamy do wizyty w towarzystwie bliskich osób, mamy bądź przyjaciółki, czyli osób, które dobrze znamy i z których opinią się liczymy. Wybór sukni ślubnej jest momentem bardzo ważnym w życiu każdej kobiety i dobrze dzielić te chwile z osobami, które są nam bliskie.


A może lepiej zdać się na profesjonalistę i skorzystać z pomocy certyfikowanego stylisty mody ślubnej?

Stylista, który towarzyszy podczas przymiarki, zawsze oczywiście służy poradą, zawsze odpowie na wszelkie pytania, postara się rozwiać wątpliwości. Jednak ostateczna decyzja należy tylko i wyłącznie do przyszłej panny młodej.


Zainteresował temat?

1

7


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat