Wygoda, funkcjonalność i gwarancja na drzwi, czyli dlaczego warto zamontować daszek

ePiotrkow Poniedziałek, 06 lutego 20170 3383
Daszek nad drzwiami wejściowymi to rozwiązanie zarówno komfortowe, ja i bardzo praktyczne. Warto bowiem pamiętać, że aby uzyskać gwarancję producenta na zakupione drzwi wejściowe, często trzeba wyposażyć dom w odpowiedni daszek chroniący drzwi przed wpływem czynników atmosferycznych. Podpowiadamy, jakie rozwiązanie wybrać i jakich jeszcze korzyści możemy się spodziewać decydując się na daszek nad drzwiami wejściowymi.

Daszek ze szkła, aluminium, czy poliwęglanu? Sprawdź, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie optymalne

Aby moc być w pełni zadowolonym z wybranego rozwiązania, warto dobrze zastanowić się nad istniejącymi możliwościami i nad tym, czego oczekujemy od zamontowanego nad drzwiami wejściowymi zadaszenia. Daszek może być zarówno elementem dekoracyjnym, jak i spełniającym funkcję ochronną. Od tego, która rola zadaszenia ma być bardziej wyeksponowana zależeć będzie forma i materiał, z jakiego wykonany zostanie daszek. Oferta producentów w tym zakresie jest bardzo szeroka i z pewnością spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem zadaszenia drzwi wejściowych możesz wybrać spośród kilku podstawowych rozwiązań.

  1. Po pierwsze, wybierz materiał. Daszek może być wykonany ze szkła, drewna, aluminium, stali lub poliwęglanu. To ostatnie rozwiązanie wyróżnia się dużą wytrzymałością, odpornością na ciśnienie i zmienność temperatur. Zadaszenia z poliwęglanu nie ulegają zmianie zabarwienia w związku z oddziaływaniem promieniowania słonecznego, można montować je bezpośrednio do ściany, a dostępność form i kształtów pozwala na rozwiązania zupełnie proste, wręcz surowe, jak i bardziej wyszukane i eleganckie. Z kolei szkło to materiał, który pozwala wyeksponować przede wszystkim funkcję dekoracyjną zadaszenia, nadając tym samym bryle budynku nieco futurystycznego charakteru. Hartowane szkło, z jakiego powstają daszki nad drzwi wejściowe jest bardzo wytrzymałe i odporne, co pozwala na wieloletnie korzystanie z takiego właśnie rozwiązania. Tego typu zadaszenie nie wymaga szczególnej konserwacji, a samo szkło daje wiele możliwości aranżacyjnych.
  2. Po drugie, zastanów się nad kształtem. W tym przypadku dostępne są daszki łukowe, klasyczne i płaskie. Na rynku istnieją także różnego rodzaju kompilacje, np. aluminium i poliwęglanu, co razem daje nowe możliwości w zakresie formy i modelu zadaszenia. Warto tutaj pamiętać, że wykorzystanie szkła, jako materiału, już samo w sobie nadaje charakter zadaszeniu. Daszki ze szkła są bardzo elegancje i nowoczesne, a ich produkcja często zakłada możliwość realizacji usługi w postaci zamieszczenia np. adresu na wspornikach zadaszenia.

Zadaszenie drzwi wejściowych – jaką rolę spełnia?

Daszek zamontowany nad drzwiami wejściowymi to w wielu przypadkach warunek uzyskania gwarancji producenta na zakupione drzwi. Zadaszenie chroni drzwi wejściowe przed działaniem czynników atmosferycznych, np. deszczem lub śniegiem, jednocześnie dostarczając nam całkiem sporej dawki komfortu. Daszek nad drzwiami to wchodzenie i wychodzenie z domu bez konieczności moknięcia na deszczu lub narażania się na działanie wiatru. Poza tym dobrze dobrany, estetyczny i solidnie wykonany daszek to także element dekoracyjny i wizytówka naszego domu.

Pamiętaj, że w kwestii zadaszenia drzwi wejściowych warto zdać się na fachowców. Wejdź na https://www.metal-gum.com/ i skorzystaj ze specjalistycznych, także indywidualnie przygotowywanych, rozwiązań. 

 

/Artykuł powstał we współpracy z firmą metal-gum.com


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat