Wydawca Gazety Trybunalskiej skazany prawomocnym wyrokiem

ePiotrkow Środa, 12 czerwca 201978 9239
Właściciel portalu internetowego gazetatrybunalska.pl Mariusz Baryła został skazany za pomówienie radnego Piotrkowa Sławomira Dajcza. Wyrok zapadł przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim 30 listopada 2018 roku i jest już prawomocny.

Ładuję galerię...

Materiał szkalujący radnego ukazał się na portalu 24 maja 2017 roku - „Radny PiS Sławomir Dajcz do swojej żony: Ty świnio do roboty spierdalaj” (pisownia oryginalna). Sąd w wyroku stwierdził, że Baryła bezpodstawnie posądził Sławomira Dajcza o stosowanie psychicznej i fizycznej przemocy wobec żony, powoływał się przy tym bezpodstawnie na wpływy radnego w Komendzie Miejskiej Policji.

 

W materiale, który ukazał się w 2017 r. na portalu Baryła zamieścił fragment nagrania, który celowo przedstawia S. Dajcza w oczach opinii publicznej jako złego małżonka. Wg sądu nagranie prezentujące zachowanie żony radnego celowo nie zostało opublikowane. Przez takie działanie autora materiału radny Piotrkowa został narażony na utratę zaufania potrzebnego do sprawowania funkcji publicznej.

 

Materiałów o radnym i jego rodzinie opublikowanych na gazetatrybunalska.pl było więcej. Wg sądu Baryła zniesławił radnego Piotrkowa również w tekście z 25 maja 2017 r. („Rozmowa z Anną Dajcz ofiarą agresji swojego męża radnego PiS Sławomira Dajcza”) oraz z 7 czerwca 2017 r. („Policja wreszcie zainteresowała się losem maltretowanej żony radnego PiS”). W tym ostatnim Baryła bezpodstawnie posądził S. Dajcza o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną, bez podania jednoznacznych dowodów.

 

Sąd uznał Baryłę za winnego zniesławienia radnego i wymierzył mu karę 100 stawek dziennych grzywny, ustalając wysokość jednej stawki dziennej na 40 zł. Środkiem karnym wobec właściciela portalu jest także opublikowanie treści wyroku na portalu epiotrkow.pl. Sąd zasądził też od oskarżonego na rzecz Sławomira Dajcza 1485 zł w ramach zwrotu poniesionych wydatków, a także 701,70 zł na rzecz Skarbu Państwa jako zwrot wydatków, do tego opłatę w wysokości 400 zł.

 

 

Mariusz Baryła to właściciel funkcjonującego od kilku lat portalu internetowego (strona kilka tygodni temu zniknęła z sieci), gdzie wielokrotnie ukazywały się materiały, będące później przedmiotem spraw sądowych. Jedną z osób, które poczuły się pokrzywdzone i postanowiły wystąpić na drogę sądową był prezydent Piotrkowa Trybunalskiego. Krzysztof Chojniak pozwał Baryłę za naruszenie dóbr osobistych i sprawę wygrał. O właścicielu portalu internetowego było również głośno po ukazaniu się artykułu w „Tygodniu Trybunalskim” (później również w mediach ogólnopolskich), w którym opisano jego osobliwe „hobby”. Baryła przez wiele miesięcy „tropił” przedsiębiorców prowadzących działalność w obrębie piotrkowskiej Starówki, robił zdjęcia ich samochodom, potem przesyłał je na policję, sugerując łamanie przepisów ruchu drogowego.


Zainteresował temat?

43

1


Komentarze (78)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ha! Ha! ~Ha! Ha! (Gość)13.06.2019 21:26

Kolesiowi nie stykło przytomności umysłu, że kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie.

184


Karma ~Karma (Gość)13.06.2019 00:48

Publikując kretynizmy zniszczył mi życie.

2011


oFca ~oFca (Gość)13.06.2019 10:44

To polowanie na sensacje z aparatem w ręku do złudzenia przypomina mi działania moderatorów pewnej bardzo znanej piotrkowskiej grupy na fejsie.. :D Bracia W. widać brali przykład z Baryły :)

225


Były kursant ~Były kursant (Gość)13.06.2019 10:20

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahhahahahahahhahahahaha wyjedź z Piotrkowa, Bambaryła buhahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahhahahahahahhahahahahahahahahahhahahahahahahhahahahahahah

166


PoP ~PoP (Gość)13.06.2019 07:44

Nareszcie. Ilu ludziom w Piotrkowie zatruł oszczerstwami i chamstwem codzienne życie to wręcz niewyobrażalne. Jeszcze chełpił się w Internecie, że wie wszystko najlepiej i .jest nieomylny :(

236


C.K. Dezerter ~C.K. Dezerter (Gość)12.06.2019 23:22

"- Pan się nawet nie kwalifikuje do sądów ludożerców, panie... (...) Nie wiem, co pan ma zamiar uczynić, a tymczasem korzystam z wyjątkowych uprawnień, jakie mi przysługują i zawieszam pana w czynnościach. Zwracaj się pan do swego sądu honorowego, buszmenie! W moich oczach jest pan nędznym gadem, przez omyłkę nazywanym człowiekiem! (...) Niech pan wyjdzie, bo nie mogę na pana patrzeć, bydlaku! Precz!"

185


o hejterze ~o hejterze (Gość)12.06.2019 23:07

Sąd przywraca wiarę w ludzi
"Trybunalski bloger wywodzi się ze środowiska artystyczno-literackiego. Tym chełpił się przed sądem. I z pożytkiem dla społeczeństwa byłoby, by w tym środowisku dalej się realizował, bo to, co uprawia dziś, nie ma wiele wspólnego z dziennikarstwem".
Tak w dużym skrócie Sąd Rejonowy w Piotrkowie, w osobie sędzi Małgorzaty Krupskiej-Świstak, podsumował działalność wydawcy portalu, który "uzurpuje sobie prawo do bycia mentorem dziennikarstwa", a "nie zastanawia się nad własnymi kwalifikacjami moralnymi". (...)
"Przekroczył granice, za którymi zaczyna się zwykłe, pospolite przestępstwo". (...)
"To mowa nienawiści w czystej postaci" - podkreśliła sędzia.
Pierwszy skazujący wyrok kosztował hejtera, który od dwóch lat poniża w Piotrkowie osoby publiczne, to ponad 17 tys. zł.
(z Tygodnika 7 Dni, 30 czerwca 2017)

236


gość ~gość (Gość)12.06.2019 21:57

Wreszcie sytuacja się odwraca i człowiek który poluje z aparatem na ludzi wreszcie został ukarany . Czuł się bezkarny a jednak życie pisze inny scenariusz krzywda ludzka zatacza koło i wraca do tego Pana .

267


gość ~gość (Gość)12.06.2019 22:25

A może przy okazji kolejnego pozwu sąd powinien zwrócić się o wydanie opinii biegłego psychiatry n/t tego pana??...

216


gość ~gość (Gość)12.06.2019 22:08

Samozwańczy szeryf się znalazł! Karma wraca,cwaniaku! Mam nadzieję, że to czytasz! SAM SOBIE JESTEŚ WINIEN i w końcu to zrozum! Chyba z połowy Piotrkowa zrobiłeś sobie wrogów przez zdjęcia (nie tylko ze Starówki, ale i koło MC pobił jakiś rekord fot)/pomówienia i pozwy!!! Zaraz może będzie wygłaszał, że czuje się zaszczuty??!! Przeszedłby samego siebie!

228


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat