Wydawca Gazety Trybunalskiej skazany prawomocnym wyrokiem

ePiotrkow Środa, 12 czerwca 201978 9947
Właściciel portalu internetowego gazetatrybunalska.pl Mariusz Baryła został skazany za pomówienie radnego Piotrkowa Sławomira Dajcza. Wyrok zapadł przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim 30 listopada 2018 roku i jest już prawomocny.

Ładuję galerię...

Materiał szkalujący radnego ukazał się na portalu 24 maja 2017 roku - „Radny PiS Sławomir Dajcz do swojej żony: Ty świnio do roboty spierdalaj” (pisownia oryginalna). Sąd w wyroku stwierdził, że Baryła bezpodstawnie posądził Sławomira Dajcza o stosowanie psychicznej i fizycznej przemocy wobec żony, powoływał się przy tym bezpodstawnie na wpływy radnego w Komendzie Miejskiej Policji.

 

W materiale, który ukazał się w 2017 r. na portalu Baryła zamieścił fragment nagrania, który celowo przedstawia S. Dajcza w oczach opinii publicznej jako złego małżonka. Wg sądu nagranie prezentujące zachowanie żony radnego celowo nie zostało opublikowane. Przez takie działanie autora materiału radny Piotrkowa został narażony na utratę zaufania potrzebnego do sprawowania funkcji publicznej.

 

Materiałów o radnym i jego rodzinie opublikowanych na gazetatrybunalska.pl było więcej. Wg sądu Baryła zniesławił radnego Piotrkowa również w tekście z 25 maja 2017 r. („Rozmowa z Anną Dajcz ofiarą agresji swojego męża radnego PiS Sławomira Dajcza”) oraz z 7 czerwca 2017 r. („Policja wreszcie zainteresowała się losem maltretowanej żony radnego PiS”). W tym ostatnim Baryła bezpodstawnie posądził S. Dajcza o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną, bez podania jednoznacznych dowodów.

 

Sąd uznał Baryłę za winnego zniesławienia radnego i wymierzył mu karę 100 stawek dziennych grzywny, ustalając wysokość jednej stawki dziennej na 40 zł. Środkiem karnym wobec właściciela portalu jest także opublikowanie treści wyroku na portalu epiotrkow.pl. Sąd zasądził też od oskarżonego na rzecz Sławomira Dajcza 1485 zł w ramach zwrotu poniesionych wydatków, a także 701,70 zł na rzecz Skarbu Państwa jako zwrot wydatków, do tego opłatę w wysokości 400 zł.

 

 

Mariusz Baryła to właściciel funkcjonującego od kilku lat portalu internetowego (strona kilka tygodni temu zniknęła z sieci), gdzie wielokrotnie ukazywały się materiały, będące później przedmiotem spraw sądowych. Jedną z osób, które poczuły się pokrzywdzone i postanowiły wystąpić na drogę sądową był prezydent Piotrkowa Trybunalskiego. Krzysztof Chojniak pozwał Baryłę za naruszenie dóbr osobistych i sprawę wygrał. O właścicielu portalu internetowego było również głośno po ukazaniu się artykułu w „Tygodniu Trybunalskim” (później również w mediach ogólnopolskich), w którym opisano jego osobliwe „hobby”. Baryła przez wiele miesięcy „tropił” przedsiębiorców prowadzących działalność w obrębie piotrkowskiej Starówki, robił zdjęcia ich samochodom, potem przesyłał je na policję, sugerując łamanie przepisów ruchu drogowego.


Zainteresował temat?

43

1


Komentarze (78)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Himalaje ~Himalaje (Gość)16.06.2019 14:41

Brak wykształcenia kierunkowego.
Kompromitujące braki w wykształceniu ogólnym.
Skrajny nieprofesjonalizm.
Szczyty niekompetencji.
Rażąca amatorszczyzna.
Uczniacki styl pisania.
Ocean nienawiści do ludzi.
Złamanie wszelkich reguł dziennikarstwa.
Ale za to EGO wielkości Himalajów.

1710


karma? ~karma? (Gość)16.06.2019 20:19

Widzę, jak idzie. Lata lecą, wiadomo. Ale wygląda na 80 lat, żal patrzeć, co to się z człowiekiem robi.

116


w.z. ~w.z. (Gość)16.06.2019 07:02

Przeszkadza Wam to, że walczył ze złem? że bronił prawdy i osób pokrzywdzonych – osób, którzy z 5 na dyplomie po studiach dziennych po 20 latach pracy zostali zwolnieni bez uzasadnienia.
Czy to Wam przeszkadza?

1014


poko ~poko (Gość)15.06.2019 23:06

Wydafffco, nie poddawaj się walkowerem. Wszak jest jeszcze w mieście parę osób, których nie zdążyłeś opluć, przeżuć i wypluć. Zgnoić i zdeptać. Nawet znajdzie się jeszcze parę nazwisk do odarcia ich z godności osobistej! Do dzieła!

1211


pozazdrościć! ~pozazdrościć! (Gość)15.06.2019 00:32

Jak tak policzyć tylko z grubsza, to nasz milusiński nie tylko na tym byznesie nie zarobił, lecz dostał w plecy jakieś 200.000 złotych - tyle musiał pozapłacać poszkodowanym, sądom oraz skarbowi państwa. Nie licząc sum w sprawach rodzinnych.
Bankrut.
Ale za to przez te 4 lata działalności, ilu przyjaciół w mieście zyskał! Ale na policji, w prokuraturze i po sądach: rejonowym i okręgowym (Piotrków) oraz apelacyjnym (Łódź).

195


seba do sera ~seba do sera (Gość)14.06.2019 19:48

"Zapraszamy na aukcję internetową domeny "gazetatrybunalska..pl", już za niecałe 1000 złotych możesz stać się właścicielem kultowej witryny, która wstrząsnęła Piotrkowem Trybunalskim" - pisze ze swadą na fejsie prawomocnie skazany osobnik.
Człowieku, nie używaj słów, jeżeli nie znasz ich znaczenia, np. kultowa.
Wstrząsnęła? Chyba tobą coś potężnie wstrząsnęło, zanim w ogóle 1 lipca 2015 roku przyszło ci do głowy otworzenie w sieci takiego bagna.
Domena ta jako przechwycona trafiła rzeczywiście na aukcję.
Ale kto mógłby kupić taką trefną domenę?
No chyba jedynie jakiś amator z osobliwego kręgu sadomasochistów.
Albo kustosz Instytutu Głupoty Narodowej.

168


N.Gogol ~N.Gogol (Gość)14.06.2019 17:59

"Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni."
Przysłowie to przestrzega nas, że nasza przedwczesna radość, może zakończyć się smutkiem. Uczy nas, aby nie śmiać się również z cudzego nieszczęścia, ponieważ ta przykrość może spotkać również nas.

196


dobrze ci tak! ~dobrze ci tak! (Gość)14.06.2019 16:26

W Piotrkowie mieszka niewiele ponad 70 tysięcy osób. Pytanie brzmi: czy w naszym mieście znajdzie się 100 mieszkańców, których ten osobnik nie obraził, sponiewierał ich dobre imię, naruszył godność osobistą ich samych, jak również ich rodzin? Kogo nie opluł, na kogo nie doniósł, czy wręcz zniszczył?

177


gość ~gość (Gość)12.06.2019 21:57

W końcu i panu Baryle ktoś dobrał się do tyłka. Ten człowiek powinien się leczyć psychiatrycznie !!!!!

3112


Kulik ~Kulik (Gość)13.06.2019 23:26

Dziennikarstwo to obiektywne opowiadanie o otaczającym nas świecie za pomocą faktów. To pokazywanie różnych kontekstów, tłumaczenie punktów widzenia. Dziennikarstwem nie jest ocena postaw ludzkich i dawanie dobrych rad - tym zajmuje się beletrystyka. Portal GT to miejsce, w którym obraża się na różne sposoby ludzi z Piotrkowa (poza pociotkiem właściciela, który chyba jest po lobotomii, bo zamiast mózgu ma breję ), a wywyższa się wszystkich innych. Niby-redaktor ma się za szczwanego lisa i przedstawiciela 4-tej władzy pełną gębą. Wydaje się biedakowi, że manipuluje z dobrym skutkiem, a tylko wzbudza litość. Nie jest autorytetem ten, co zorientował się, że nic w życiu nie osiągnął i nagle postanowił zaistnieć za wszelką cenę. Działania tego smutnego pseudospryciarza podobają się podobnym jemu frustratom, a realnie są doskonałym czynnikiem jednoczącym. Nikt normalny z GT nie sympatyzował, a raczej chór piotrkowian buczy i tupie. Chojniak ma następną wygraną w kieszeni dzięki tłustemu eks-poecie...

196


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat