Wydawca Gazety Trybunalskiej skazany prawomocnym wyrokiem

ePiotrkow Środa, 12 czerwca 201978 9238
Właściciel portalu internetowego gazetatrybunalska.pl Mariusz Baryła został skazany za pomówienie radnego Piotrkowa Sławomira Dajcza. Wyrok zapadł przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim 30 listopada 2018 roku i jest już prawomocny.

Ładuję galerię...

Materiał szkalujący radnego ukazał się na portalu 24 maja 2017 roku - „Radny PiS Sławomir Dajcz do swojej żony: Ty świnio do roboty spierdalaj” (pisownia oryginalna). Sąd w wyroku stwierdził, że Baryła bezpodstawnie posądził Sławomira Dajcza o stosowanie psychicznej i fizycznej przemocy wobec żony, powoływał się przy tym bezpodstawnie na wpływy radnego w Komendzie Miejskiej Policji.

 

W materiale, który ukazał się w 2017 r. na portalu Baryła zamieścił fragment nagrania, który celowo przedstawia S. Dajcza w oczach opinii publicznej jako złego małżonka. Wg sądu nagranie prezentujące zachowanie żony radnego celowo nie zostało opublikowane. Przez takie działanie autora materiału radny Piotrkowa został narażony na utratę zaufania potrzebnego do sprawowania funkcji publicznej.

 

Materiałów o radnym i jego rodzinie opublikowanych na gazetatrybunalska.pl było więcej. Wg sądu Baryła zniesławił radnego Piotrkowa również w tekście z 25 maja 2017 r. („Rozmowa z Anną Dajcz ofiarą agresji swojego męża radnego PiS Sławomira Dajcza”) oraz z 7 czerwca 2017 r. („Policja wreszcie zainteresowała się losem maltretowanej żony radnego PiS”). W tym ostatnim Baryła bezpodstawnie posądził S. Dajcza o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną, bez podania jednoznacznych dowodów.

 

Sąd uznał Baryłę za winnego zniesławienia radnego i wymierzył mu karę 100 stawek dziennych grzywny, ustalając wysokość jednej stawki dziennej na 40 zł. Środkiem karnym wobec właściciela portalu jest także opublikowanie treści wyroku na portalu epiotrkow.pl. Sąd zasądził też od oskarżonego na rzecz Sławomira Dajcza 1485 zł w ramach zwrotu poniesionych wydatków, a także 701,70 zł na rzecz Skarbu Państwa jako zwrot wydatków, do tego opłatę w wysokości 400 zł.

 

 

Mariusz Baryła to właściciel funkcjonującego od kilku lat portalu internetowego (strona kilka tygodni temu zniknęła z sieci), gdzie wielokrotnie ukazywały się materiały, będące później przedmiotem spraw sądowych. Jedną z osób, które poczuły się pokrzywdzone i postanowiły wystąpić na drogę sądową był prezydent Piotrkowa Trybunalskiego. Krzysztof Chojniak pozwał Baryłę za naruszenie dóbr osobistych i sprawę wygrał. O właścicielu portalu internetowego było również głośno po ukazaniu się artykułu w „Tygodniu Trybunalskim” (później również w mediach ogólnopolskich), w którym opisano jego osobliwe „hobby”. Baryła przez wiele miesięcy „tropił” przedsiębiorców prowadzących działalność w obrębie piotrkowskiej Starówki, robił zdjęcia ich samochodom, potem przesyłał je na policję, sugerując łamanie przepisów ruchu drogowego.


Zainteresował temat?

43

1


Komentarze (78)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ujasia ~ujasia (Gość)26.06.2019 05:44

Wydawca, przepraszam, czego ????????????

87


KAJ ~KAJ (Gość)24.06.2019 20:35

Brawo Wysoki Sąd!

87


słabosilne ~słabosilne (Gość)22.06.2019 22:05

Po upadku portaliczku pozostało mu hejtowanko na fejsuniu...... jak 99 procentom użytkowników kilkumiliardowego fejsunia, słabe to...... słabe....

97


 z Księgi Koheleta ~ z Księgi Koheleta (Gość)21.06.2019 23:21

Komentarz do "osobistości" MB:
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
Marność nad marnościami i wszystko marność (Koh 1,2 BT).

118


skarbnica mądrości ludowych ~skarbnica mądrości ludowych (Gość)15.06.2019 18:05

Oliwa żywa na wierzch wypływa.

178


Monnia ~Monnia (Gość)20.06.2019 02:50

Żeby własną pracą zarobić sobie na miano pośmiewiska!

107


x ~x (Gość)18.06.2019 07:04

Do Himalaje (Gość)
A kto Cię ustanowił recenzentem artykułów Redaktora GT ? Czy wiesz, że nie masz prawa wydawać takich opinii. Wydaje wam się, że wszystko Wam wolno, że was prawo nie dotyczy.

919


gość ~gość (Gość)12.06.2019 23:28

Mam nadzieję, że przez to ile zrobił ludziom krzywdy nie wypłaci się do końca życia.
A komornik zabierze mu wszystko. Dosłownie wszystko.
Niech zobaczy jak to jest jak niewinni ludzie musieli przez niego cierpieć.
Wyjścia na komendę, kilkadziesiąt spraw w sądach.
A Pan dalej śmiał się perfidnie w twarz.
Baa, na dodatek robił zdjęcia z ulicy mojej osoby będąc we własnym domu.
Nawet policji udostępnił zdjęcia auta oraz mój wizerunek.
Przepraszam ale to jest już szczyt wszystkiego.
Nęka ludzi a przed sądem jako świadek udaje dobroczynnego obywatela i wielkiego pokrzywdzonego.
Sam nie stosuje się do znaków i zakazów.
Trzymam te zdjęcia Pana źle zaparkowanego auta.
Po drugie niedlugo otrzyma Pan fajne pismo, więc trzeba będzie znowu zapłacić.

2913


Popiel ~Popiel (Gość)18.06.2019 14:06

Czyżby odezwało się resortowe dziecko komunistycznego funkcjonariusza Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk przy osławionej ulicy Mysiej w Warszawie? Moskiewską cenzurę zamknięto w 1990 roku.

163


gość ~gość (Gość)16.06.2019 20:46

Jedyna gazeta opozycyjna oraz przedstawiająca prawdę. Wyrok sądu niezrozumiały. Panie redaktorze proszę się nie poddawać. Jesteśmy z Panem, bo jest Pan potrzebny!

1116


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat