Wybraliśmy prawie 100 projektów

Strefa FMŁódzkie Wtorek, 10 września 20191 1625
Prawie 100 projektów zostanie zrealizowanych w ramach trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego województwa łódzkiego.

Do rozdysponowania było 8 milionów złotych. Na wszystkie zadania oddano łącznie 85.300 głosów. - Kwoty, które trafią do mieszkańców ziemi piotrkowskiej również są imponujące. Wśród puli powiatowej możemy odnaleźć takie zadania jak: festiwal sportów walki, przegląd twórczości ludowej powiatu piotrkowskiego, zadanie pod nazwą silna kobieta oraz zakup sprzętu ratowniczego dla poprawy bezpieczeństwa na Zalewie Sulejowskim. Ogólnie pula powiatowa to 160 000, ale mamy również pule miejską. Miasto Piotrków Trybunalski, gdzie pula 160 000 będzie podzielona na: piknik patriotyczny dedykowany środowiskom harcerskim, senioralia, jubileuszowy album odnoszący się do 100. rocznicy utworzenia parafii św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie Trybunalskim, a także spacer po Piotrkowie Trybunalskim – przewodnik historyczny. Pół miliona z puli wojewódzkiej trafi do mieszkańców ziemi piotrkowskiej na zakup dwóch ambulansów oraz doposażenie Ochotniczego Wodnego Pogotowia Ratunkowego - mówi Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.


Największą liczbę głosów wśród zadań wojewódzkich uzyskało to, które jest ściśle związane m.in. z Piotrkowem Trybunalskim, czyli "Zakup dwóch ambulansów sanitarnych na potrzeby specjalistycznych zespołów Ratownictwa Medycznego w Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie", na co przeznaczone będzie pół miliona złotych.


Pełną listę projektów do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego 2020, które mieszkańcy uznali za najistotniejsze dla naszego regionu znajdziecie na stronie internetowej www.bo.lodzkie.pl.


W tym roku nie można było głosować za pośrednictwem internetu. - Ze względu na ochronę danych osobowych głosowanie nie mogło przebiegać w dotychczasowej formule - tłumaczy wicemarszałek Zbigniew Ziemba.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.09.2019 21:01

Poprawa bezpieczenstwa nad Zalewem Sulejowskim, to już przegięcie w tamtym roku wygrali i zainkasowali dużą pulę , dajmy innym teraz skorzystać

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat