Wybrali najlepsze pierogi. XII Wolborski Saganek już za nami

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 25 września 20174 4984
Smaczne pierogi z najróżniejszymi dodatkami przygotowały panie z kół gospodyń wiejskich gminy Wolbórz. W sobotę w Młynarach odbył się po raz 12. Wolborski Saganek.

Ładuję galerię...

Trudno było wybrać te najlepsze, bo podczas Wolborskiego Saganka królowały wszystkie smaki tej tradycyjnej potrawy. Były pierogi z mięsem, kaszą, grzybami, owocami, na ostro, a nawet pierogi chińskie.


Jury (w składzie Andrzej Jaros - burmistrz Wolborza, przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Szulc, Kamila Dubilas-Boroń - dyrektor WCK, Elżbieta Bąk - przewodnicząca Gminnej Rady KGW, Michał Szymański - powiatowy radny oraz przedstawiciel starosty piotrkowskiego Dorota Adamek) po degustacji wszystkich 15 pierogów wytypować 3 i przyznać im ex aequo I miejsce.
Najsmaczniejsze pierogi przygotowały: KGW Wolbórz za pierogi z kapustą i grzybami, KGW Komorniki za pierogi z borówką i KGW Młynary za pierogi grzybowo-paprykowe.


Nagrodzone koła otrzymały nagrody, a wszystkie biorące udział w konkursie upominki.


Podczas Saganka wręczony został „Order Serca - Matkom Wsi" - symbol uznania za matczyny trud włożony w wychowanie młodego pokolenia Polaków. Otrzymała go Maria Drechna z Młynar.


Wszyscy goście wspaniale bawili się, smakując potrawy, bo nie tylko pierogi na stołach królowały. Uczestnicy zabawy wzięli też udział w lepieniu pierogów na czas. Kolejny Saganek za rok.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.09.2017 18:42

Ładna falbanka na pierogach

20


gość ~gość (Gość)25.09.2017 10:50

Tylko by żarli z koryt. W piątek odebrać droga Polichno-Proszenie, od razu w sali OSP wielką impreza z tego powodu wóda i kielbacha na stołach a droga nieskończona 5 metrów szlaki i dziur koło węzła w polichnie i auto do remontu. Wstyd grubasy!

75


gość ~gość (Gość)25.09.2017 15:36

No ten kawałek nieskonczony to jakas kpina.Znając życie to już należy do gddk.Kto to odbiera??

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat