Wybrałeś już szkołę? A może III LO?

ePiotrkow Sobota, 13 kwietnia 201929 8726
Dzień Otwarty zorganizowało w sobotę 13 kwietnia III Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim. Swoją ofertę społeczność szkolna pokazała gimnazjalistom i ósmoklasistom.

Ładuję galerię...

Tradycyjnie na uczniów klas trzecich gimnazjów i klas ósmych szkół podstawowych czekała moc atrakcji. W programie znalazły się: przedstawienie oferty edukacyjnej szkoły, gry i zabawy językowe, warsztaty graficzne, rozgrywki sportowe, wspólny taniec „Belgijka”, doświadczenia i eksperymenty, quiz historyczny i geograficzny, rozgrywki szachowe, prezentacje ekologiczne, a nawet... Święto pszczoły. Grała muzyka, było wesoło, można było nawet zjeść coś pysznego. W szkole stanęła nawet foto budka tematycznie związana z językiem angielskim i Wielką Brytanią. 

 

- Przede wszystkim stawiamy na rzetelną informację, ponieważ w tym roku nabór jest szczególny - zarówno roczniki klas podstawowych, jak i gimnazjów - mówi Joanna Księżopolska-Szulc, dyrektor III LO. - Nasi uczniowie oprowadzają gości po pracowniach i opowiadają, jak oni odbierają naukę w naszej szkole. 

 

W związku z podwójnym rocznikiem, we wrześniu w III LO naukę rozpoczną o dwie klasy więcej niż zwykle, w sumie 8. Do wyboru są cztery profile: humanistyczny (język polski, historia, język obcy), matematyczno-fizyczno-informatyczny, matematyczno-geograficzny (pod kątem studiów ekonomicznych), biologiczno-chemiczny (medycyna). 

 

W III LO przemianę przechodzi właśnie szkolny ogród i "pracownia pod chmurką". Przy szkole powstaną wkrótce skalniak, fontanna i widownia. - Będzie to atrakcyjne miejsce zarówno do wypoczynku, jak i nauki - dodaje dyrektor szkoły. 

 

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

3

7


Komentarze (29)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gość P ~Gość P (Gość)15.04.2019 17:58

III LO? Sama kiedyś do niego chodziłam. Teraz nie poślę tam swojego dziecka, które w tym roku stoi przed wyborem szkoły średniej. Właśnie dlatego, że nie strajkowało. Tzn.,że nie zależy im na poprawie edukacji młodzieży. Wstyd, po prostu wstyd... Poza tym wszyscy, którzy chcą się uczyć, będą się uczyć wszędzie, nie tylko w III, czy w I LO.

12


gość ~gość (Gość)13.04.2019 13:03

Najlepsze liceum i najlepsi pedagodzy !!! To widać, słychać i czuć !!!

812


gość ~gość (Gość)14.04.2019 20:49

Nie ma strajku ponieważ nauczyciele są skłóceni i zdezorganizowani. Nie dorabiać ideologii.

00


ciekawy ~ciekawy (Gość)13.04.2019 14:54

No to jak z tym dzisiejszym sobotnim strajkowaniem w piotrkowskich liceach ? W piątek strajk, w sobotę - dni otwarte szkół a co w niedzielę , poniedziałek - dalej strajk ??? Zdecydujcie się , bo jesteśmy już mocno zdezorientowani.
A czy na oficjalnej stronie miasta Piotrkowa całe to zamieszanie w piotrkowskich szkołach nie zasługuje choćby na wzmiankę, nie mówiąc już o rzetelnej informacji , do czego chyba prezydent jest zobligowany, ponieważ w końcu to on odpowiada za piotrkowska oświatę i płaci nauczycielom.

46


Matka maturzystki ~Matka maturzystki (Gość)14.04.2019 15:41

Należy poszukać dobrych korepetytorów z matematyki i angielskiego, tych przedmiotów tam nie uczą.

20


Wild Pork ~Wild Pork (Gość)14.04.2019 12:00

Maskotka wygląda jakby pożyczyli ją z planu jakiegoś horroru.

60


ewrf ~ewrf (Gość)14.04.2019 10:56

Trójeczka to najlepsze liceum w Piotrkowie. Teraz, będąc już na studiach, widzę, jaki ogrom wiedzy dali mi nauczyciele z III LO. Jeszcze raz serdecznie im wszystkim dziękuję. <3

56


gość ~gość (Gość)13.04.2019 23:55

10 nauczycieli nie jest na zwolneniu jak nie wiecej i lekcje odbywaja sie normalnie, to nazywacie strajkiem?

70


to masz ~to masz (Gość)13.04.2019 13:19

Najlepsze Liceum w Piotrkowie Trybunalskim !!!

1314


piękny ~piękny (Gość)13.04.2019 18:57

brawo III LO, super, że nie strajkujecie

68


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat