ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybierz najlepszą suszarkę dla siebie!

Środa, 04 września 2019 956
Każdy ma suszarkę w łazience. To oczywiste, bo suszarka to tak podstawowy sprzęt do włosów, że bardziej się nie da. Dobra suszarka powinna przede wszystkim suszyć szybko i powodować jak najmniej zniszczeń na włosach.

Suszarka do włosów po prostu musi być wysokiej jakości, wtedy nawet przy intensywnym użytkowaniu nie zniszczy Twoich włosów. Co powinna mieć suszarka do włosów? Przede wszystkim regulację temperatury, jonizację oraz wedle potrzeby dodatkowe akcesoria - radzi konsultantka z hairstore.pl - profesjonalnego sklepu fryzjerskiego.

 

Moc suszarki wpływa na prędkość suszenia

 

Moc suszarki to wartość wyrażona w Watach. Tutaj działa bardzo prosta zasada, im wyższa wartość, tym suszarka jest mocniejsza. Dzięki temu szybciej suszy włosy, bo ma szybszy strumień powietrza. Do użytku domowego dobrze sprawdzą się urządzenia o mocy od 1600W. Jeśli masz włosy bardzo ciężkie w suszeniu i grube, to wybierz suszarkę o mocy od 2000W. W efekcie osiągniesz suche włosy w mgnieniu oka.

 

Pamiętaj, że im dłuższej suszysz włosy, tym dłużej narażasz je na negatywny wpływ wysokiej temperatury. Dodatkowo, pamiętaj o dokładnym odciśnięciu włosów z wody. Suszenie zbyt wilgotnych pasm jest po prostu stratą czasu. A kiedy dokładnie odciśniesz nadmiar wody, nie tylko przyspieszysz suszenie, ale także zmniejszysz ewentualność zniszczeń.

 

Jak suszarkę do włosów wybrać, by nie niszczyła włosów?

 

Najpierw musimy wyjaśnić sobie jedną bardzo ważną rzecz. Każde urządzenie, które emituje wysoką temperaturę ma wpływ na włosy. To tylko od nas zależy, czy zniszczymy włosy, czy nie. Profesjonalne suszarki są wręcz naszpikowane technologią, która ma nam pomóc zachować je w dobrej kondycji.

Jedną z takich technologii jest jonizacja, której popularność jest tak duża, że występuje już w większości modeli. Chroni ona włosy przed elektryzowaniem, zachowując ich dobry wygląd i kondycję. Trzeba wiedzieć, że w trakcie suszenia gorące powietrze rozchyla łuski włosowe, a jonizacja (dzięki jonom ujemnym) domyka je. W ten sposób są bezpieczne, ponieważ w stanie z rozchylonymi łuskami są bardziej narażone na uszkodzenia. Co więcej, są łatwiejsze w późniejszej stylizacji.

Kolejną użyteczną rzeczą jest regulacja temperatury oraz prędkości nawiewu. Z temperaturą jest tak, że nie zawsze warto katować włosy najwyższą. Na przykład jeśli masz bardzo zniszczone pasma, to nie musisz rezygnować z suszarki, po prostu susz je niższą temperaturą. Regulowana prędkość nawiewu to przydatna funkcja, gdy modelujesz włosy na szczotce. Wolniejsze powietrze nie rozwiewa wszystkiego i daje bardziej precyzyjne efekty. Najlepsza suszarka zatem powinna posiadać właśnie te podstawowe funkcje.

 

Jedź na wycieczkę i zabierz suszarkę w teczkę

 

Hotelowe suszarki są słabe. Wie to każdy, kto często bywa w hotelach na wakacjach, czy też służbowo. Dlatego najlepszym wyjściem jest suszarka podróżna, która mimo swoich kompaktowych rozmiarów, ciągle zachowuje pełnię mocy. Wersja mini zmieści się w bagaż i nie zajmie zbyt dużo miejsca. Dodatkowo, suszarki podróżne wcale nie muszą służyć tylko w podróży. Świetnie sprawdzą się u osób, które nie suszą włosów codziennie lub mają włosy cienkie lub bardzo krótkie. Są także doskonałą alternatywą dla osób, którym przeszkadza ciężar standardowej suszarki.

 

Akcesoria do suszarek, które mogą się przydać

 

Jeśli lubisz bardziej zaawansowaną stylizację włosów za pomocą suszarki, to przydadzą Ci się z pewnością koncentratory lub dyfuzor. Koncentrator skupia strumień powietrza, dzięki temu urządzenie suszy tylko wybrany obszar, a nie całe włosy. Koncentrator to także świetna sprawa, jeśli suszysz włosy na szczotce. Dyfuzor podnosi włosy u nasady oraz poprawia wygląd loków. Te akcesoria są już tak popularne, że większość suszarek posiada je już po prostu w zestawie.

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat