„Wspomnienie lata” Adama Guzińskiego w piotrkowskim kinie Helios

ePiotrkow Wtorek, 09 kwietnia 20192 1402
Wyjątkowy pokaz filmu „Wspomnienie lata” z udziałem reżysera, piotrkowianina Adama Guzińskiego odbędzie się w Kinie Helios. Seans odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 15 kwietnia o godzinie 18.30 w ramach cyklu „Kino Konesera”.

Akcja filmu Adama Guzińskiego rozgrywa się w naszym kraju latem pod koniec lat 70., w pamiętnej epoce Edwarda Gierka, gdy z radiowych głośników rozbrzmiewały między innymi przeboje Anny Jantar. 12-letni Piotrek – w tej roli debiutujący Max Jastrzębski – jest silnie związany z matką. Pod nieobecność ojca, matka zaczyna znikać wieczorami. Ich jasna i prosta relacja zaczyna się komplikować. Uwikłany w sprawy dorosłych chłopak czuje się coraz bardziej zagubiony i samotny. W wakacyjnym świecie rówieśników doświadcza pierwszych zauroczeń i rozczarowań. Po powrocie ojca musi skonfrontować się z niewygodną prawdą. Czy stanie po stronie matki? Czy będzie lojalny wobec ojca? Jak to trudne i bolesne doświadczenie odciśnie się na jego relacji z matką? W rolach głównych Robert Więckiewicz oraz Urszula Grabowska.

„Wspomnienie lata”, choć na dystrybutora z prawdziwego zdarzenia czekało blisko trzy lata, zdołało już zdobyć uznanie w świecie rodzimego kina. Film został wyróżniony na krakowskim festiwalu Off Camera nagrodą Rising Star dla debiutującego Maxa Jastrzębskiego oraz na łódzkim Forum Kina Europejskiego Cinergia statuetką Kryształowego Jabłka dla najlepszego debiutu. Z filmową wakacyjną impresją Adama Guzińskiego mogła zapoznać się także publiczność festiwalu Transatalntyk.

Producentem „Wspomnienia lata” jest Opus Film – firma odpowiedzialna za powstanie m.in. nagrodzonej Oscarem „Idy” i nominowanej do Oscarów „Zimnej wojny”. Z kolei autorką plakatu do filmu jest Mona Tusz – śląska artystka i aktywistka, jedna z najbardziej znanych artystek street artu w Polsce.

Swoją oficjalną premierę film miał 26 lutego bieżącego roku w Warszawie.

 

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)16.04.2019 14:53

Maj, piękny maj!

00


qwert ~qwert (Gość)12.04.2019 20:14

Guzik

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat