Wspominali zdolnego, skromnego człowieka (AUDIO, VIDEO)

ePiotrkow Sobota, 02 lutego 20192 4154
Koncert poświęcony pamięci Piotra Kudyby odbył się w piątek w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie. Zmarły 10 lat temu muzyk i kompozytor był absolwentem „Chrobrego”, twórcą i dyrektorem artystycznym bełchatowskiego Schola Cantorum Gospel Choir.

Ładuję galerię...

Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać piosenek Piotra Kudyby w wykonaniu jego przyjaciół  Pawła Małolepszego, Beaty Królikiewicz, Jarosława Królikiewicza, Grażyny Domaradzkiej, Wojciecha Ciurkiewicza, Danuty Dobrowolskiej, Bożeny Główki (akompaniament: Małgorzata Kocięba, Paweł Gajda, Paweł Mikołajczyk) - Cieszymy się, że ludzie chcieli bisów. Chcieliśmy wykonać więcej piosenek Piotra, ale nie ma żadnych nagrań, dużo nam uciekło. Ale część z nich wspólnymi siłami udało się nam odtworzyć – powiedział nam pomysłodawca koncertu i jeden z wykonawców Paweł Małolepszy. – Piotr zrobił dużo dobrych rzeczy, bo oprócz tego, że komponował muzykę prowadził w Bełchatowie chór, który odnosił spore sukcesy. To był wielki człowiek, a jednocześnie bardzo skromny – dodał piotrkowski artysta.

Osoby zgromadzone w sali MOK mogli wysłuchać m.in. kolęd skomponowanych przez Piotra Kudybę z płyty wydanej w 1998 roku przez ówczesne Radio Piotrków. Jedną z nich była znana w całej Polsce „Kolęda o ludzkim zrozumieniu”. Zaśpiewał ją (naprawdę rewelacyjnie) Paweł Małolepszy. Warto posłuchać…

 

 

 

 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

MałyDuży ~MałyDuży (Gość)04.02.2019 11:59

extra Paweł,Beata i reszta extra:)

10


gość ~gość (Gość)02.02.2019 11:44

Świetny koncert - dziękuję i gratuluję!

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat